شیرآلات توکار چیست ؟ آشنایی با مزایا، معایب و انواع شیر توکار

شیرآلات توکار چیست ؟ آشنایی با مزایا، معایب و انواع شیر توکار

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۲/۱۴ پنج شنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره مزایا و معایب شیرآلات توکار ، قیمت شیرآلات توکار، برندهای معتبر و نحوه نصب این شیرآلات را برای شما بیان کنیم.

 • 6 دقیقه
 • 0 نظر
 • 317 بازدید
شیرآلات توکار چیست ؟ آشنایی با مزایا، معایب و انواع شیر توکار

شیرآلات توکار از چه مزایای و معایبی نسبت به سایر شیرآلات برخوردار هستند و اینکه برای فضاهای کوچک شیرآلات توکار چه مزیتی نسبت به شیرآلات روکار دارند. با این مقاله همراه باشید در ادامه در مورد شیرآلات توکار و ویژگی ها، مزایا و معایب صحبت خواهیم کرد. اگر مشغول ساخت و ساز هستید و می خواهید در مورد به کار بردن شیرآلات توکار اطمینان حاصل کنید، پیشنهاد می کنیم با این مطلب همراه باشید.

 

چرا شیرآلات توکار؟

شیرآلات توکار در فضاهای مختلف ساختمان از قبیل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام نصب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع شیرآلات فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند ضمن اینکه به نما و دکوراسیون داخلی ساختمان لطمه ای وارد نمی کنند. با کسب اطلاعات در مورد شیرآلات توکار قطعا بهتر می توانید در مورد خرید این نوع شیرآلات تصمیم بگیرید.

 

چرا شیرآلات توکار؟

 

مزایای شیرآلات توکار

 1. نصب در داخل دیوار
 2. بهینه سازی فضا
 3. جلوه ای مدرن و زیبا
 4. دوام و مقاومت پایدار
 5. رعایت بهداشت

 

نصب در داخل دیوار

همانطور که از نام این نوع شیرآلات پیداست در داخل دیوار نصب می شوند. همین ویژگی باعث شده که این نوع شیرآلات دارای مزایا و معایبی باشد. شیرآلات توکار چون در داخل دیوار نصب می شوند حداقل صدای ممکن را ایجاد می کنند. همچنین تنوع بالای شیرآلات توکار از قبیل سر دوش های متفاوت به خریدار کمک می کند تا متناسب با بودجه و سلیقه خود خرید نماید.

 

نصب در داخل دیوار

 

بهینه سازی فضا

همه اجزای شیرآلات توکار در داخل دیوار قرار می گیرد. به عبارت دیگر، شما فقط می توانید علم و دسته سرد و گرم را ببینید. بنابراین این نوع شیرآلات گزینه مناسبی برای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی محسوب می شوند.

 

جلوه ای مدرن و زیبا

جلوه ای زیبا و مدرن را با شیرآلات توکار تجربه کنید همچنین این نوع شیرآلات فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند بنابراین برای ساختمان هایی که دارای فضای داخلی کم و محدودی هستند، انتخاب مناسبی به شمار می رود. امروزه شیرآلات توکار به جایگاه مناسبی در میان معماری و بازسازی ساختمان ها دست پیدا کرده اند، چون اجازه می دهند که از حداکثر فضا در ساختمان استفاده شود. همچنین برای دیزاین های مینیمال و مدرن این نوع شیرآلات نه تنها باعث حفظ فضای داخلی ساختمان می شوند بلکه در ایجاد فضای جدید و مدرن هم موثر هستند.

 

جلوه ای مدرن و زیبا

 

دوام و مقاومت پایدار

شیرآلات توکار علاوه بر زیبایی و مدرن بودن دارای مقاومت بالایی در برابر انواع ضربه و پوسیدگی هستند. بخش اعظم شیرآلات توکار در داخل دیوار نصب می شود و به همین خاطر از صدمه و ضربه های بیرونی در امان می باشد.

 

رعایت بهداشت

با استفاده از شیرآلات توکار، یک محیط بهداشتی را به خود هدیه دهید. تمام اجزای شیرآلات توکار به غیر از علم و دسته داخل دیوار قرار می گیرند و همین موضوع به بهداشتی بودن بیشتر محیط سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه کمک می کند. چون در نصب این نوع شیرآلات، فضای کمتری برای جذب آلودگی وجود دارد به طوری که سطوح کمتری از شیرآلات توکار درگیر رسوبات و آلودگی های محیط می باشند. همچنین برای تمیز نمودن شیرآلات توکار وقت کمتری صرف می شود چون فضای کمتری از شیرآلات توکار در دسترس آلودگی های محیط می باشد.

 

معایب شیرآلات توکار

 1. قیمت بالای شیرآلات توکار
 2. نصب دشوار
 3. غیرقابل اجرا بودن در برخی از دیوارها
 4. تعمیر سخت شیرآلات توکار

 

معایب شیرآلات توکار

 

قیمت بالای شیرآلات توکار

هزینه نسبتا بالای شیرآلات توکار یکی از معایب این نوع شیرآلات محسوب می شود. البته این هزینه مربوط به نصب و راه اندازی این نوع شیرآلات می باشد. قطعات شیرآلات توکار در داخل دیوار نصب می شوند به همین خاطر تعیین مکان مناسب برای اجزای شیرآلات باید اصولی و حساب شده باشد و همین موضوع هزینه نصب این نوع شیرآلات را افزایش داده است. البته این موضوع در حالت بازسازی خانه های قدیمی و همچنین تخریب دیوار و جای گذاری اجزای شیرآلات توکار در داخل دیوار بیشتر خود را نشان می دهد.

 

خرید شیرآلات

 

نصب دشوار

نصب اجزای شیرآلات داخل دیوار سخت و دشوار است. البته این موضوع در مورد بازسازی خانه های قدیمی که لازم به تخریب دیوار جهت جای گذاری اجزای شیرآلات توکار می باشد، بیشتر صدق می کند. توجه داشته باشید نصب و راه اندازی شیرآلات توکار باید توسط متخصص و افراد ماهر انجام گیرد.

 

غیرقابل اجرا بودن در برخی از دیوارها

نصب انواع شیرآلات توکار به فضای مناسب در داخل دیوار نیاز دارد. البته این فضای مورد نیاز متناسب با نوع شیرآلات نیز متفاوت است به این صورت که برخی از شیرآلات توکار به فضای بیشتری برای نصب در داخل دیوار نیاز دارند در حالی که نصب و راه اندازی برخی از شیرآلات توکار در فضای کمتری امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید که دیوارهایی با ضخامت کم برای نصب شیرآلات توکار مناسب نیستند. به طور مثال یکی از معایب دوش توکار از نوع دیواری به غیرقابل نصب بودن آن در بعضی از دیوارها مربوط می باشد.

 

 

غیرقابل اجرا بودن در برخی از دیوارها

 

تعمیر سخت شیرآلات توکار

بخش زیادی از شیرآلات توکار در داخل دیوار قرار می گیرد و همین موضوع دسترسی و تعمیر شیرآلات را دشوار نموده است. نشتی آب و در نتیجه خیس شدن دیوار از جمله مشکلاتی است که آسیب و خراب شدن این نوع شیرآلات می تواند به بار بیاورد. البته نصب غیراصولی و عدم تست پیش از کاشی کاری در شیرآلات توکار زمینه ساز مشکلاتی همچون نشتی آب می باشد. لازم به ذکر است که تعمیر قطعات داخل دیوار به مراتب سخت تر از زمانی خواهد بود که قطعات در بیرون از دیوار و در دسترس تعمیرکار می باشد. با وجود این معایب بیان شده در این مقاله باید بگوییم که امروزه در مدل های جدید شیرآلات توکار بسیاری از این معایب رفع شده است.

 

جمع بندی

شیرآلات نقش مهمی در دکوراسیون منزل ایفا می کنند و در این میان شیرآلات توکار علاوه بر کیفیت از یک طراحی مدرن و بروز نیز برخوردار هستند. در حال حاضر انواع مختلفی از انواع شیرآلات در طرح و قیمت های متفاوت به بازار عرضه شده است که جوابگوی سلیقه ها و دکوراسیون های مختلف ساختمان می باشد. اکنون با شناخت شیرآلات توکار و مزایا و معایب آن ها می توانید با اطمینان بیشتری اقدام به خرید این نوع شیرآلات نمایید.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف شیرآلات توکار چیست

تمامی متن مقاله شیرآلات توکار چیست ؟ آشنایی با مزایا، معایب و انواع شیر توکار را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 5.62 MB دانلود پی دی اف - 810.5 KB
آخرین مقالات