آشنایی با شیر شاوری و معایب و مزایای شیر شاوری

آشنایی با شیر شاوری و معایب و مزایای شیر شاوری

نوشته شده در: ۱۴۰۱/۹/۳۰ چهارشنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

اگر قصد خرید و یا آشنایی با شیر شاوری را دارید، این مقاله را از دست ندهید. در ادامه به معرفی کامل این مدل از شیرآلات و مزایا و معایب آن بصورت کامل خواهیم پرداخت.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 281 بازدید
آشنایی با شیر شاوری و معایب و مزایای شیر شاوری

امروزه با دامنه گسترده ای از برندهای شیرآلات روبه رو هستیم که با تنوع محصولات توانسته اند جوابگوی نیاز مصرف کنندگان باشند. شیر شاوری یکی از شیرآلات مدرن و بروز محسوب می شود؛ اما این سوال همواره مطرح است که شیرآلات شلنگدار برای آشپزخانه هایی که دارای محدودیت فضا هستند کارایی دارد یا نه؟ معایب و مزایای شیر شاوری کدام است؟ در این مقاله ما این سؤالات را بررسی و به آنها پاسخ خواهیم داد.

 

شیر شاوری چیست؟

شیر شاوری یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین شیرآلات آشپزخانه محسوب می شود به طوری که با استفاده از این شیر شلنگ دار می توانید به راحتی ظروف بزرگ و قابلمه ها را شستشو داده و تمامی نقاط سینک را نظافت نمایید.

این مدل از شیرآلات نسل جدید انواع اهرمی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که از دامنه حرکتی گسترده‌تری برخوردارند به طوری که قسمت خروجی آب در این نوع شیرآلات متحرک است و در مدل های جدید این نوع شیرآلات حالت ارتجاعی به وسیله نیروی کششی و توسط وزنه ایجاد می شود بنابراین امکان افزایش طول در شلنگ شیرشاوری وجود دارد.

 

شیر شاوری چیست

 

مزایای شیرشاوری یا شیر شلنگدار

این نوع شیرآلات طوری طراحی شده اند تا فرآیند شستشو را آسان نمایند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که روزانه با ظروف زیادی سروکار دارید پیشنهاد میکنیم که از این شیرآلات استفاده کنید.

 

 دامنه حرکتی زیاد

 شیر شاوری نسل جدید شیرآلات است که با توجه به مکانیزم خود دامنه حرکتی زیادی دارد. در این نوع شیرآلات شلنگدار یا شیر شاور، بخش آبریز یا خروجی آب متحرک می باشد و به واسطه یک شلنگ بلند از جای خود خارج می شود و شلنگ شاوری پس از پایان کار نیز به واسطه کششی که وزنه شاوری به آن وارد می‌کند، به جای اصلی خود باز می گردد.

 

 دامنه حرکتی زیاد شیر شاوری

 

وجود وزنه شیر شاوری

وزنه شیرشاوری معمولاً از زیر سینک قابل رویت است و در انتهای دیگر شلنگ شاوری بسته می شود.

وزنه شیرشاوری با وارد کردن وزن خود و کشیدن شلنگ، به سهولت بازگشت شیلنگ شاوری به وضعیت اولیه را امکان پذیر می سازد.

 

طول شلنگ شاوری

 طول شلنگ شاوری حدود ۹۰ سانتی متر است و این شلنگ شاوری تمام نقاط سینک را پوشش دهد.

البته طول شیلنگ شیر شاوری در برخی از مدل ها بین ۵۰ تا ۹۰ سانتیمتر متغیر است همچنین به کمک علم بلند شیر شاوری می توان قابلمه و کتری را بر روی کابینت نزدیک سینک پر از آب کرد و به این صورت دیگر نگران خیس شدن سطح زیرین قابلمه یا کتری در اثر قرار گرفتن درون سینک نخواهید بود.

 

طول شلنگ شاوری

 

شیر شاوری فضای کمتری نیاز دارد

شیر شاوری در مقایسه با سایر شیر آلات فضای کمتری را اشغال می کند.

 

قابلیت چرخش 360 درجه

چرخش ۳۶۰ درجه شلنگ شیر شاوری قابلیت اسپری کردن آب را امکان پذیر نموده است به کمک این ویژگی می توان به تمام نقاط سینک دسترسی داشت و به راحتی آن را تمیز نمود. مجموع این موارد باعث محبوبیت هر چه بیشتر شیر شاوری شده است. شیر شاوری دارای یک طراحی هوشمندانه است و برای سینک های کوچک بسیار مناسب است.

 

استفاده راحت و آسان

همه افراد خانواده از کوچک تا بزرگ می توانند به راحتی از شیرشاوری استفاده کنند. همچنین افرادی که دارای کمر درد هستند به جای اینکه سطل آب را از زمین بلند کنند می توانند از شلنگ برای پر کردن سطل استفاده کنند. در سر علم بعضی از مدل های جدید شیر شاوری آهن ربا تعبیه شده است همین موضوع باعث بازگشت نازل به موقعیت اولیه و قرار گرفتن شلنگ در جای صحیح می شود.

 

استفاده راحت و آسان

 

شیر شاوری کاربردی تر است

با توجه به بررسی هایی که در این مقاله نسبت به شیر شاوری انجام شد به این نتیجه می رسیم که این دسته از شیرآلات نسبت به شیرآلات های معمولی کاربردی تر هستند. از جمله کاربردهای متنوع شیر شاوری می‌توان به زمان کمتر برای آبکشی ظروف، شستشوی میوه و سبزیجات و پر نمودن قابلمه و کتری از آب اشاره کرد. بنابراین با استفاده از این شیرآلات شما کنترل بهتری بر روی عملیات شستشوی ظروف و سینک خواهید داشت همچنین برای آشپزخانه هایی که به دلیل محدودیت فضا دارای سینک کوچک ظرفشویی هستند، بهتر است که از این نوع شیرآلات استفاده شود.

 

معایب شیر شاوری

  1. قیمت بالا
  2. عدم تنوع
  3. خراب شدن شلنگ شاوری

 

قیمت بالا

 شیر ظرفشویی شاوری یا شلنگدار از شیر ظرفشویی معمولی قیمت بالاتری دارد اما قیمت بالا در مقایسه با میزان کارایی این نوع شیرآلات چندان به چشم نمی آید.

 

قیمت بالا شیر شاوری

 

عدم تنوع

شیر شاوری از نظر طرح و شکل دارای تنوع چندانی نیست بلکه بیشترین تنوع بر روی ابعاد شیر شاوری لحاظ شده است.

 

خراب شدن شلنگ شاوری

این نوع شیرآلات در طول زمان و به دلیل فرسایش، حرکت روان خود را از دست می دهد البته استفاده نادرست و وارد کردن فشار به علمک در هنگام کشش شلنگ باعث این اتفاق می شود همچنین امکان خیس شدن شما به دلیل پاشیدن آب در هنگام استفاده از این نوع شیرآلات نسبت به شیرآلات معمولی بیشتر است. البته قطعه ای به نام وزنه شاوری در سال های اخیر این مشکل را حل کرده است و دیگر نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. لازم به ذکر است که در هنگام خرید حتما از فروشنده در مورد وجود وزنه شاوری در شیر شاوری پرس و جو کنید.

 

جمع بندی

توصیه می کنیم قبل از اینکه اقدام به خرید شیرآلات نمایید حتماً ابعاد دقیق سینک و شیرآلات را در نظر داشته باشید. البته اگر به دنبال خرید شیرآلات مدرن و کاربردی هستید ما به شما شیر شاوری را پیشنهاد میکنیم چون این نوع شیر دارای شلنگ مخصوص است و شما می توانید ظروف را به راحتی و بدون هدر رفت آب شستشو دهید. شیرآلات شلنگدار کاربردهای متنوعی دارند به طوری که باعث آبکشی آسان ظروف و همچنین شستشوی تمام سینک می شوند اما در عین حال مانند تجهیزات پرکاربرد بر اثر گذشت زمان فرسوده می شوند با این وجود با استفاده از قطعه ای به نام وزنه شاوری و تعویض شلنگ شاوری معیوب، می توان برای مدت زمان طولانی از این نوع شیرآلات شلنگ دار استفاده نمود

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.