راهنمای خرید توالت ایرانی

راهنمای خرید توالت ایرانی

نوشته شده در: ۱۴۰۱/۱۰/۷ چهارشنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

اگر می خواهید، توالت ایرانی انتخاب شده تان از معیارهایی همچون کیفیت، استاندارد بودن، طراحی زیبا، دوام و ... برخوردار باشد در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین نتیجه و انتخاب را کسب کنید.

 • 6 دقیقه
 • 0 نظر
 • 383 بازدید
راهنمای خرید توالت ایرانی

در نگاه اول شاید این گونه تصور شود که خرید یک توالت ایرانی کار ساده ای است و نیاز به رعایت هیچ فاکتوری در حین خرید ندارد. در حالی که لازم است بدانید که برای خریدی موفق از توالت ایرانی، باید حتماً نکات مهمی را در نظر بگیرید. اگر می خواهید، توالت ایرانی انتخاب شده تان از معیارهایی همچون کیفیت، استاندارد بودن، طراحی زیبا، دوام و ... برخوردار باشد در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین نتیجه و انتخاب را کسب کنید.

 

در راهنمای خرید توالت ایرانی باید چه معیارهایی در نظر گرفته شود؟

 1. توجه کردن به جنس توالت ایرانی
 2. طراحی توالت را بسنجید
 3. نوع آبکاری توالت ایرانی
 4. دقت کردن به کیفیت محصول
 5. بسته بندی مناسب توالت
 6. بهترین مارک های توالت ایرانی

 

در راهنمای خرید توالت ایرانی باید چه معیارهایی در نظر گرفته شود

 

انواع توالت ایرانی

در نظر گرفتن و انتخاب نوع توالت، از جمله فاکتورهای مهمی می باشد که حتماً باید با دقت انجام شود و بسته به نیازتان یکی از انواع مدل ها را خریداری نمایید. انواع مختلف توالت ایرانی به ترتیب زیر می باشد.

 

توالت ایرانی طبی

کمر درد، پا درد و ... از جمله مشکلاتی است که اکثر افراد ایرانی به آن ها مبتلا هستند. به همین دلیل در هنگام خرید توالت، باید حتماً طبی بودن آن در نظر گرفته شود. در واقع توالت‌ های زمینی طبی ویژگی‌ ها و محاسن سایر توالت‌ ها را به طور کامل دارند. با این تفاوت که توالت طبی به صورت آرگونومیک و در بالاترین حد سازگاری با بدن انسان طراحی شده‌ است و همین موضوع باعث می‌ شود تا کمترین فشار به اجزای بدن مانند پا و کمر و ... وارد شود. از جمله محاسنی که توالت های طبی دارند، شیب ملایمی است که سبب می شود، وزن فرد به جلو انداخته شود و فشار از روی ستون فقرات و پاهای او برداشته شود. به علاوه این توالت ها از نظر بهداشتی نیز بهترند، چرا که فرم خاص آن ها باعث می شود تا فرد کمترین تماس را با محیط توالت داشته باشد.

 

توالت ایرانی ریم بسته یا آبریز بسته

توالت ریم بسته (closed Rim) یکی از مدرن ترین توالت های ایرانی محسوب می شود که در آن کانال آب بسته می باشد؛ اما سوراخ های ریزی در طول کانال با فاصله های یکسان و مناسبی تعبیه شده اند. در این نوع از توالت ها با ورود و جریان یافتن آب در کانال، آب به صورت آبشاری و یکنواخت در توالت پخش می شود و سطح کاسه توالت را شستشو می دهد. تحت چنین شرایطی است که از تجمع فضولات، آلودگی ها و حشرات نیز جلوگیری به عمل می آید.

 

توالت ایرانی ریم باز یا آبریز باز

بیشتر در توالت های قدیمی این نوع مدل به چشم می آید و توالت های ریم باز، ساده تر از نوع ریم بسته می باشند. در توالت ایرانی (Open Rim) کانال بدون سوراخ های ریز و منظم است؛ اما در عوض کانال باز بوده و هنگام ورود آب به کانال، از دو طرف و با شدت نسبتا زیادی وارد کاسه توالت شده و آن را شستشو می ‌دهد.

 

توجه کردن به جنس توالت ایرانی

جنس در راهنمای خرید هر محصولی از مهم ترین شاخصه های اصلی به شمار می آید و باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. به طور معمول جنس توالت ایرانی چینی بهداشتی می باشد؛ اما لازم است بدانید که این نوع متریال دارای درجه بندی های مختلف به لحاظ جذب آب می باشد که بین ۳ تا ۱۵ درصد دسته بندی می شود. در کل هر اندازه که درصد جذب آب چینی کاسه توالت بیشتر باشد، آلودگی ‌ها را بیشتر در خود نگه داشته و باعث انباشت قارچ ها و میکروب ها و همچنین انتشار بوی نامطبوع می شود. از این رو بهترین نوع چینی برای توالت ایرانی، ضریب جذب یک درصد را دارد که به آن چینی زجاجی گفته می‌ شود و بسیار محکم و با دوام است. دسته دیگر که چینی نیمه زجاجی نام دارند، ضریب جذب آب بیشتری را دارا هستند.

 

توجه کردن به جنس توالت ایرانی

 

طراحی توالت را بسنجید

دوستان عزیز این نکات را جدی بگیرید و هر کدام را در هنگام خرید توالت ایرانی به کار ببرید. طراحی توالت ایرانی نیز به نوبه خود از دیگر معیارهای مهم هنگام انتخاب محصول مورد نظر می باشد. به طراحی آرگونومیک در توالت ایرانی خیلی دقت کنید، چون که این نوع طراحی باعث می شود تا در هنگام استفاده از توالت کمترین فشار به کمر، زانوها و مچ پا وارد گردد. به علاوه ابعاد و اندازه توالت نیز باید متناسب با فضای سرویس بهداشتی و سایر تجهیزات موجود در آن در نظر گرفته شود؛ زیرا تناسب اندازه کاسه توالت با فضای سرویس بهداشتی، سهولت نصب و استفاده را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 

طراحی توالت را بسنجید

 

نوع آبکاری توالت ایرانی

پارامتر دیگری که بعد از فاکتورهای فوق باید به آن توجه شود، آبکاری یا لعاب سنگ توالت می باشد. در این خصوص بهتر است که لعاب توالت ایرانی، ضخامت مناسبی داشته باشد. چرا که اگر لعاب مناسب نباشد، استحکام سنگ توالت کاهش می یابد و ظاهری نامناسب و مات به خود می گیرد. علاوه بر این ها توالت هایی با ضخامت لعاب پایین، به طور معمول در مقابل شستشو مقاومت خوبی نخواهند داشت. همچنین شفافیت لعاب موجب درخشندگی و زیبایی محصول می‌ شود.

 

دقت کردن به کیفیت محصول

به عنوان آپشنی دیگر در راهنمای خرید توالت ایرانی، کیفیت آن را از هر لحاظی بسنجید. محصولات چینی بهداشتی ممکن است، در اثر استفاده از مواد نامرغوب و پخت نامناسب، تاب بردارند و نا متقارن شوند. این مسئله می تواند باعث ایجاد آب ماندگی، رسوب جرم و املاح گردد. پس شما باید سعی کنید، به توالت از زاویه های مختلف نگاه کنید و حتماً از فروشگاه های معروف و برندهای معتبر آن را خریداری نمایید.

 

دقت کردن به کیفیت محصول توالت ایرانی

 

بسته بندی مناسب توالت

در حین خرید توالت، دقت کنید که نوع بسته بندی آن طوری باشد که در هنگام حمل و نقل کمترین آسیب را نبیند؛ زیرا گاهی وقت ها بسته بندی نامناسب، باعث ایجاد ترک هایی می شود که در آن لحظه نمایان نیست، ولی به مرور زمان موجب شکستن توالت خواهد شد.

 

بهترین مارک های توالت ایرانی

برای تولید این محصول مارک ها و برندهای مختلفی دست به طراحی و تولید زده اند که از میان برترین آن ها می توان به گلچین، چینی مروارید، گلسار و مینا اشاره کرد. این برندها بسیار معروف و با کیفیت هستند و شما می توانید با خیالی راحت، هر یک از آن ها را برای سرویس بهداشتی خود خریداری نمایید.

 

بهترین مارک های توالت ایرانی

 

در نصب توالت ایرانی رعایت چه نکاتی مهم است؟

 1. در وحله اول سطح سنگ توالت ایرانی بایستی با کاشی و سرامیک کف سرویس بهداشتی هم تراز باشد.
 2. حتماً توجه کنید که محور طولی سنگ نباید به سمت قبله باشد.
 3. اطراف سنگ توالت باید به اندازه کافی با دیوار فاصله داشته باشد تا هنگام نصب و تعمیر کار راحت تر انجام شود. این فاصله باید حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
 4. سطح زیرین کاسه توالت به خصوص لوله های قرار گرفته در زیر آن بایستی به خوبی عایق شوند.
 5. در آخر زیر سنگ توالت را با مصالح نرمی نظیر شن و ماسه پر کنید تا در هنگام نصب سنگ توالت نشکند و نصب نیز راحت تر صورت بگیرد.

 

در نصب توالت ایرانی رعایت چه نکاتی مهم است

 

آخرین کلام از مقاله

در آخر مقاله به شما عزیزان توصیه می کنیم که در حین خریداری کردن این محصول حتماً تمامی فاکتورها را هم از لحاظ بهداشتی و هم از لحاظ سلامت در نظر بگیرید و بهترین و مرغوب ترین توالت ایرانی را برای سرویس بهداشتی تان خریداری نمایید. امیدواریم مطالب ما در مقاله راهنمای خرید توالت ایرانی برای شما همراهان عزیز مفید و مؤثر واقع گردیده باشد. با تشکر از همراهی تک تک شما عزیزان.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف راهنمای خرید توالت ایرانی

تمامی متن مقاله راهنمای خرید توالت ایرانی را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 7.74 MB دانلود پی دی اف - 802.78 KB
آخرین مقالات