6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک

6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک

نوشته شده در: ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ دوشنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

در این مطلب از احمدی پایپ مگ 6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک برای جلوگیری از خرید اشتباه و نارضایتی مصرف کنندگان را مورد بحث قرار داده ایم تا انتها با ما همراه باشید.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 291 بازدید
6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک

امروزه با تنوع زیاد در بازار کاشی و سرامیک رو به رو هستیم به طوری که متناسب با محیط های مختلف و سلیقه خریدار، انواع کاشی در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد. در حال حاضر، کاشی ها در دو دسته گروهبندی می شوند به این صورت که کاشی هایی که سنگ طبیعی هستند شامل مرمر، سنگ آهک، تخته سنگ و سنگ تراورتن می باشند. کاشی های دست ساز نیز شامل کاشی سرامیک، کاشی براق و مات و کاشی چینی می شوند. در هنگام انتخاب و خرید به متریال کاشی توجه کنید. نکاتی که در هنگام انتخاب کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی باید در نظر داشته باشید به شرح زیر است. رنگ مناسب کاشی و سرامیک برای محیط سرویس بهداشتی یا حمام، مدل کاشی و سرامیک، اندازه کاشی و سرامیک، بافت و نوع کاشی، نحوه نصب، کیفیت و برند کاشی. در ادامه مقاله پیرامون هر یک از این موارد توضیحاتی ارائه می گردد.

 

6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک

 

6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک

  1. رنگ مناسب کاشی و سرامیک
  2. مدل کاشی و سرامیک
  3.  اندازه سرامیک و کاشی حمام و سرویس بهداشتی
  4. بافت و نوع کاشی سرویس بهداشتی و حمام
  5. نحوه نصب کاشی
  6. کیفیت و نوع برند

 

 

 

رنگ مناسب کاشی و سرامیک

 در مورد رنگ مناسب کاشی حمام و سرویس بهداشتی باید بگوییم که طراحی خانه ها و همچنین زندگی آپارتمان نشینی باعث شده است که فضای منازل بسیار کوچک تر از قبل باشد و این موضوع در محیط هایی همچون سرویس بهداشتی و حمام هم تاثیرگذار بوده است. استفاده از رنگ های نامناسب کاشی در محیط هایی همچون حمام و سرویس بهداشتی باعث می شود که این محیط ها کوچک تر به نظر برسد. لازم است که برای سرامیک کف و دیوارها از رنگ هایی استفاده کنید که  محیط را بزرگتر و بهتر نشان دهد.

 اما در مورد رنگ مناسب باید بگویم که بهتر است برای محیط هایی همچون سرویس بهداشتی و حمام از رنگ های روشن استفاده شود تا فضا بزرگتر به نظر برسد. همچنین توجه داشته باشید که از طرح های سه بعدی استفاده نکنید چون باعث می‌شود که محیط های مورد نظر کوچکتر از حد معمول به نظر برسد. استفاده از رنگ های تیره باعث کوچکتر دیده شدن محیط سرویس بهداشتی و حمام می شود. برای سرویس بهداشتی که دارای یک محیط کوچک و محدود است بهتر است از کاشی و سرامیکی استفاده کنید که از نظر انعکاس نور عملکرد خوبی داشته باشد.

با وجود همه این مسائل، برخی معتقدند که استفاده از رنگ های روشن برای محیط هایی همچون سرویس بهداشتی و حمام مناسب نیست چرا که تمیز کردن و نظافت کاشی و سرامیک های روشن، همواره سخت است و نیاز به مراقبت زیادی دارد، اما باید توجه داشته باشید که رنگ های تیره و مات برای فضاهای کوچک اصلا مناسب نیست چون باعث می شود محیط شما کوچکتر از حد معمول به نظر برسد.

 

رنگ مناسب کاشی و سرامیک

 

مدل کاشی و سرامیک

مدل کاشی و سرامیک حمام چگونه باید باشد؟ برای محیط حمام به سه نوع کاشی نیاز دارید. 1_کاشی یا سرامیک کف 2_ کاشی و سرامیک دیوار 3_ کاشی و سرامیک سقف. اگر دوست دارید فضای سرویس بهداشتی و حمام لوکس و شیک به نظر برسد و از یک هماهنگی مناسب برخوردار باشد بهتر است که برای سقف حمام نیز از کاشی و سرامیک استفاده کنید. امروزه استفاده از کاشی های بزرگ بسیار محبوبیت پیدا کرده است اما به نظر می‌رسد که بهترین کار این است که شما از ترکیبی از کاشی های بزرگ و کوچک استفاده کنید تا فضای مورد نظرتان شیک، لوکس و بهتر دیده شود.

در مرحله بعد باید انتخاب کنید که برای کاشی حمام از کاشی های ساده استفاده کنید یا طرحدار. کاشی های طرح دار بعد از مدتی تکراری و از مد افتاده به نظر می رسد. پیشنهاد می کنیم که شما از مدل‌های ساده کاشی به اضافه ترکیبی از کاشی های طرح دار استفاده کنید تا فضای سرویس بهداشتی و حمام بزرگتر و در عین حال شیک تر به نظر برسد.همچنین در برخی از موارد  در کنار کاشی های سرویس بهداشتی و حمام می توانید به صورت مختصر از کاشی های بین کابینتی هم برای ایجاد تنوع و زیباتر شدن محیط استفاده کنید.

 

مدل کاشی و سرامیک

 

 اندازه سرامیک و کاشی حمام و سرویس بهداشتی

برای دیوارهای حمام و نیمکت های حمام معمولا از کاشی های بزرگ و طرح دار استفاده می شود. برای کف، کاشی های مقیاس کوچک گزینه مناسب تری محسوب می شوند چون احتمال لغزش و لیز خوردن را کاهش می دهند. کاشی با سایز های بزرگ از طول عمر بهتری برخوردار هستند همچنین اگر حوصله تمیز کردن زود به زود کاشی های سرویس بهداشتی را ندارید پیشنهاد می کنیم از کاشی های بزرگ استفاده کنید چرا که تمیز کردن آن ها نسبت به کاشی و سرامیک های کوچک و طرح دار آسان تر است.

 

بافت و نوع کاشی سرویس بهداشتی و حمام

امروزه تنوع زیادی در کاشی و سرامیک های سرویس بهداشتی وجود دارد. کاشی و سرامیک با طرح برجسته می تواند فضای سرویس بهداشتی را لوکس تر نشان دهد. در طراحی برخی حمام ها سکویی برای نشستن تعبیه شده است. پیشنهاد می کنیم که برای کف سکو حمام از کاشی با سایز بزرگ استفاده کنید  تا هنگام نشستن بر روی سکو اذیت نشوید. استفاده از کاشی های شیشه ای را پیشنهاد نمی دهیم چون بسیار آسیب پذیر هستند و رطوبت را در خود نگه می دارند. از کاشی و سرامیک زبر برای کف سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید. کاشی های صاف و صیقلی امکان لیز خوردن را بالا می برد.

 

بافت و نوع کاشی سرویس بهداشتی و حمام

 

نحوه نصب کاشی

برای نصب هر نوع کاشی و سرامیک از افراد متخصص و ماهر کمک بگیرید. استفاده از دوغاب روشن یا تیره بستگی به رنگ کاشی ها دارد. دوغاب برای پر کردن فضای خالی بین کاشی ها و محکم تر کردن سطح بسیار ضروری است. برای کاشی و سرامیک تیره بهتر است از مواد بندکشی هم رنگ آنها استفاده شود. وقتی دوغاب همرنگ کاشی باشد، کاشی برجسته به نظر می رسد و در دید قرار می گیرد در حالی که اگر از دوغاب متضاد رنگ کاشی استفاده شود، معمولا الگو جلب توجه می کند. توجه داشته باشید که بندهای مابین کاشی ها همواره نیاز به تمیز کردن دارند.

 

کیفیت و نوع برند

برندهایی که استانداردهای جهانی را در طراحی و ساخت محصول خود لحاظ می نمایند همچنین برندهایی که از مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات برای ساخت محصولات استفاده می کنند و برندهایی که علاوه بر کیفیت بر تنوع طرح و رنگ محصول نیز توجه دارند، گزینه مناسبی برای انتخاب محسوب می شوند. محصولات این قبیل کمپانی ها می تواند در لیست خرید شما قرار بگیرد. با در نظر گرفتن موارد مطرح شده در این مقاله یک خرید عالی و مقرون به صرفه را برای خود رقم بزنید.

 

کیفیت و نوع برند کاشی سرویس بهداشتی و حمام

 

جمع بندی 

فضای اختصاص داده شده به حمام و سرویس بهداشتی در طراحی امروزی منازل علی الخصوص آپارتمان ها، بسیار کوچک است بنابراین نور و دکور نقش موثری در مطبوع کردن فضا دارند. شناخت انواع کاشی به شما در انتخاب بهترین کاشی و سرامیک کمک می کند. شما می توانید برای کف و دیوار از کاشی های مختلفی استفاده کنید. در مجموع بیشتر از سه مدل کاشی را برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به کار نبرید چون فضاهای مذکور به هم ریخته و شلوغ به نظر می رسد. کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی را متناسب با بودجه خود انتخاب کنید به این صورت که به کار بردن کاشی های گران قیمت در سرتاسر فضا یا بخشی از فضا به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف نکات مهم انتخاب کاشی و سرامیک

تمامی متن مقاله 6 نکته ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 7.47 MB دانلود پی دی اف - 989.94 KB
آخرین مقالات