راهکارهای رفع بوی بد فاضلاب

راهکارهای رفع بوی بد فاضلاب

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۱/۹ چهارشنبه
|
زمان مطالعه : 5 دقیقه

دلیل بوی بد فاضلاب در خانه چیست؟ راه های از بین بردن بوی فاضلاب کدام است؟ اگر از تجربه ناخوشایند بوی بد فاضلاب در محیط خانه و آشپزخانه رنج می برید، پیشنهاد می کنیم که با این مقاله همراه باشید.

  • 5 دقیقه
  • 0 نظر
  • 177 بازدید
راهکارهای رفع بوی بد فاضلاب

یکی از مواردی که در داخل خانه می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، بوی بد فاضلاب است. این مشکل اغلب نشان دهنده نشت گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب است. بوی نامطبوع فاضلاب می‌تواند دائمی باشد یا فقط آشپزخانه، توالت، حمام یا هر جای دیگر ساختمان را پر کند و باعث آلودگی محیط زیستی شود. امروز می‌خواهیم راهکارهایی را برای رفع بوی بد فاضلاب با شما در میان بگذاریم.

 

بوی بد فاضلاب نشان دهنده چیست؟

گاهی گاز فاضلاب به داخل منزل برمی گردد و این بو می تواند در زمان های مختلف و در مکان های مختلف همچون آشپزخانه، توالت و حمام به مشام برسد. بوی نامطبوع اغلب شبیه تخم مرغ گندیده یا ماهی است و شما می توانید برای از بین بردن بو از تمیز کننده های موجود در بازار استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده مداوم از محصولات تمیز کننده شیمیایی می تواند باعث پوسیدگی لوله ها شود و همچنین استفاده از محلول های تمیز کننده برای افراد مبتلا به آسم و آلرژی می تواند خطرناک باشد. بوی نامطبوع سرویس بهداشتی یا آشپزخانه علاوه بر اینکه آزاردهنده است می تواند منشأ مریضی باشد پس بهتر است دست به کار شوید و با به کار بردن یکسری نکات از شر بوی بد فاضلاب خلاص شوید.

 

بوی بد فاضلاب نشان دهنده چیست؟

 

علت بوی بد فاضلاب آشپزخانه

توجه داشته باشید که بوی بد ناشی از فاضلاب آشپزخانه می تواند به دلیل پسماند غذاها باشد بنابراین وقتی ظرف ها را می شویید این احتمال وجود دارد که باقی مانده غذاها در لوله های فاضلاب گیر کند و همین موضوع در طول زمان باعث ایجاد بوی تعفن وحشتناکی شود. البته باکتری ها و قارچ ها نیز می توانند باعث بوی نامطبوع داخل لوله فاضلاب شوند. در ادامه مقاله به روش هایی اشاره می کنیم که برای رفع بوی فاضلاب توالت، چاه و لوله فاضلاب در آشپزخانه بسیار مؤثر هستند.

 

رفع بوی بد فاضلاب با جوش شیرین و سرکه

برای برطرف نمودن بوی بد توالت ایرانی و لوله فاضلاب می توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید به این صورت که شما می توانید در سینک ظرفشویی، روشویی و توالت از این ترکیب استفاده کنید. روش کار به این صورت است که کمی جوش شیرین و مقداری سرکه سفید صنعتی تقطیر شده را با هم ترکیب نموده و سپس این محلول را باید داخل لوله فاضلاب بریزید. البته بهتر است نیم ساعت صبر کنید و سپس آب داغ فراوان داخل سینک ظرفشویی بریزید. از این روش می توانید برای از بین بردن بوی نامطبوع حمام و توالت نیز استفاده کنید.

 

رفع بوی بد فاضلاب با جوش شیرین و سرکه

 

استفاده از یخ، نمک و لیمو

در این روش شما می توانید از یخ و نمک برای از بین بردن پس مانده های غذایی استفاده کنید که به احتمال زیاد داخل لوله فاضلاب گیر کرده اند. فقط کافیست تکه های یخ را در اطراف خروجی سینک ظرفشویی قرار دهید و سپس نمک را به داخل لوله فاضلاب بریزید. این روش را چندین بار تکرار کنید. در ادامه می توانید مقداری پوست لیمو را به نمک اضافه کنید تا بوی خوشایند و دلپذیر مرکبات بدهد.

 

استفاده از مخمر نان

استفاده از مخمر نان یک روش کاربردی برای رفع بوی فاضلاب سینک آشپزخانه است. در این روش بهتر است یک بسته مخمر نان را داخل یک کاسه آب جوش قرار دهید و سپس آن را خوب ترکیب کنید. سپس این مایع را در لوله ای که بو می دهد، بریزید. توجه داشته باشید که یک شبانه روز لازم است تا به کمک این محلول چربی ها و کثیفی هایی که به لوله چسبیده اند، برطرف شود. در ادامه باید لوله را با آب گرم بشویید تا لوله به طور کامل تمیز شود.

 

استفاده از مخمر نان

 

ترکیب جوش شیرین، سرکه و نوشابه

در این روش باید نصف یک بطری نوشابه را درون لوله فاضلاب بریزید. سپس یک فنجان جوش شیرین به آن اضافه کنید. در ادامه یک لیوان سرکه سفید بریزید. بعد از گذشت نیم ساعت، مقدار زیادی آب جوش داخل لوله بریزید.

 

جمع بندی

در این مقاله به روش هایی اشاره شد که برای رفع بوی فاضلاب توالت، چاه و لوله فاضلاب در آشپزخانه مؤثر هستند. رسوب گرفتگی و باقی ماندن مواد غذایی، روغن و چربی ها در لوله فاضلاب آشپزخانه باعث فاسد شدن آن ها و ایجاد بوی نامطبوع می شود. با فنر زنی برقی می توانید رسوب گرفتگی لوله های فاضلاب را برطرف کنید. البته باز نمودن سیفون سینک ظرفشویی و تمیز نمودن آن نیز یک روش مؤثر برای از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب است. پیشنهاد می کنیم برای رفع بوی بد فاضلاب این روش ها را امتحان کنید اما اگر بوی نامطبوع همچنان باقی بود بهتر است با لوله بازکنی تماس بگیرید.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف راهکارهای رفع بوی بد فاضلاب

تمامی متن مقاله راهکارهای رفع بوی بد فاضلاب را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 4.18 MB دانلود پی دی اف - 840.89 KB
آخرین مقالات