نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۲/۱۶ شنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

یکی از دلایلی که سبب می شود این مشکل در لوله ساختمان به وجود بیاید نداشتن اطلاعات ساکنین درمورد لوله ها است که در این قسمت شما را با مواردی آشنا کنیم تا بتوانید به موقع بازسازی را انجام دهید.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 206 بازدید
نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها

تعویض لوله کشی آب ساختمان از جمله مواردی است که کمتر کسی از صاحبان ملک و ساختمان قبل از اینکه با مشکل جدی رو به رو شوند به آن فکر می کنند، اما تعیین و تشخیص زمان مناسب برای تعویض لوله کشی ساختمان ها از جمله موارد مهم برای ساختمان های قدیمی و نوساز می باشد، که در ساختمان های قدیمی و دارای قدمت چند ساله تعویض به موقع و درست لوله کشی آب ساختمان از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای جلوگیری ازپرداخت هزینه های سنگین و دوبرابر شدن مشکلات، قبل از اینکه برای لوله کشی آب ساختمان مشکلی به وجود بیاید، باید به فکر تعویض لوله کشی بود. اما چه نشانه هایی به ما می گوید که وقت تعویض لوله کشی آب ساختمان رسیده؟ یا به عبارت واضح تر نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها چیست؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله به بهترین نحو به جواب سؤال خود برسید.

 

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها

  1. تغییر رنگ آب، از جمله نشانه های لازم برای تعویض لوله کشی ساختمان
  2. فشار کم آب، یکی از نشانه های تعویض لوله کشی آب ساختمان
  3. بوی بد آب
  4. نشتی آب در لوله کشی ساختمان
  5. وجود قارچ در اطراف لوله کشی ساختمان
  6. بررسی لوله کشی ساختمان های قدیمی

 

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها

 

تغییر رنگ آب، از جمله نشانه های لازم برای تعویض لوله کشی ساختمان

هنگامی که آب خروجی از لوله های ساختمان شما رنگی غیر طبیعی به خود گرفته باید تعویض کردن لوله های ساختمان یا منزل مسکونی خود را در برنامه قرار بدهید. اما چرا تغییر رنگ آب لوله های ساختمان یکی از نشانه های لازم برای تعویض لوله کشی ساختمان است؟ یکی از دلیل های تغییر رنگ آب ساختمان زنگ خوردگی لوله ها می باشد، زنگ خوردگی لوله ها نیز به مرور زمان انسداد و گرفتگی لوله ها یا نشت آب از لوله ها را به دنبال دارد و همین امر کافیست تا شما بخواهید لوله کشی آب ساختمان خود را چک کنید و در صدد حل مشکل به وجود آمده بر بیایید.

 

 

فشار کم آب، یکی از نشانه های تعویض لوله کشی آب ساختمان

حتما برای شما پیش آمده که هنگام استفاده از آب ساختمان کم فشار بودن و سرعت کم آب حوصله و صبر شما را لبریزکند. کم بودن فشار آب خروجی از شیرهای آب آشپرخانه یا هر جای دیگر ساختمان حاکی از وجود صدمه و خراب شدن لوله کشی آب ساختمان دارد، در این هنگام می توانید از متخصصین مربوطه کمک بگیرید تا قبل از درگیر شدن کل ساختمان به حل مشکل پیش آمده بپردازید.

 

فشار کم آب، یکی از نشانه های تعویض لوله کشی آب ساختمان

 

بوی بد و نامطبوع آب

زنگ زدگی لوله های ساختمان علاوه بر تغییر رنگ آب، باعث بد بو شدن آب نیز می شود و همانطور که در بالا بیان کردیم زنگ زدگی آب لوله ها به مرور زمان باعث انسداد و گرفتگی لوله هاست. علاوه بر زنگ زدگی وجود باکتری در لوله کشی های قدیمی از مهمترین دلایل بوی نامطبوع در لوله کشی آب می باشد. برای همین بوی بد و نامطبوع آب از جمله نشانه های لازم برای تعویض لوله کشی ساختمان است.

 

نشتی آب در لوله کشی ساختمان

یکی از بارزترین نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب ساختمان نشتی آب ساختمان می باشد که نمی توان به هیچ عنوان از آن چشم پوشی کرد چرا که بی توجهی به نشتی آب نه تنها نمای زشتی به ساختمان و منزل مسکونی شما می دهد بلکه می تواند خسارات های جبران ناپذیری داشته باشد، به شما توصیه می کنیم در صورت دیدن نشتی آب در هر قسمت از ساختمان در اسرع وقت به تعمیر و تعویض لوله کشی ساختمان یا منزل خود بپردازید تا از آسیب به سایر قسمت های دیگرو اسکلت ساختمان جلوگیری شود.

 

نشتی آب در لوله کشی ساختمان

 

وجود قارچ در اطراف لوله کشی ساختمان

یکی دیگر از نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی ساختمان مشاهده قارچ در اطراف لوله ها می باشد، قارچ ها در محیط مرطوب شروع به رشد می کنند و می دانیم که رطوبت کنار لوله ها ناشی از خرابی و نشتی لوله کشی می باشد پس در صورت مشاهده قارچ اطراف لوله کشی ساختمان و منزل مسکونی خود لازم است که به تعویض لوله کشی پرداخته و آن را بررسی کنید.

 

بررسی لوله کشی ساختمان های قدیمی

در بسیاری از خانه های قدیمی به صورت توکار در درون کف و دیوار های ساختمان لوله کشی آب را انجام داده اند بنابراین بررسی و نگاهی دقیق به لوله کشی چنین ساختمان هایی می تواند قبل از نشتی آب یا به وجود آمدن هرمشکل دیگری در لوله کشی نمایان شود و به موقع به تعمیر آن بپردازید.

 

کلام آخر

امروز در مقاله سایت احمدی پایپ موضوعی رو بررسی کردیم که شاید کمتر کسی قبل از وقوع مشکل به آن فکر می کرد، و همانطور که میدانید لوله کشی ساختمان یکی از قسمت های چالش برانگیز ساخت هر خانه یا مجتمعی می باشد زیرا هم باید زیبایی ظاهر نما در نظر گرفته شود هم سهولت دستیابی با لوله ها تا در موقعی که نشتی لوله های آب ، زنگ زدگی، ترکیدگی لوله یا ...رخ می دهد بتوان به آسانی و بدون اینکه بخش گسترده ای از ساختمان را درگیر کند به تعمیر یا تعویض آن بپردازند. می دانید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، برای همین ما در این مقاله برخی از نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب ساختمان را بررسی کردیم امیدواریم که ای مقاله برای شما سودمند باشد و از خسارت های احتمالی پیش روی شما کم کنید. از همراهی خوبتان نهایت سپاس و تشکر را داریم.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها

تمامی متن مقاله نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 4.64 MB دانلود پی دی اف - 667.02 KB
آخرین مقالات