آموزش برق انداختن سینک ظرفشویی (استیل)

آموزش برق انداختن سینک ظرفشویی (استیل)

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۸/۲۹ دوشنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

در این مقاله بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای تمیز کردن سینک آشپزخانه را به شما آموزش می‌دهیم. اگر می‌خواهید سینک و شیرآلات آشپزخانه شما بدون لک و درخشان باشند با ما در این مقاله همراه باشید.

 • 6 دقیقه
 • 0 نظر
 • 263 بازدید
آموزش برق انداختن سینک ظرفشویی (استیل)

سینک ظرفشویی بخاطر استفاده روزانه دچار لک می شود و انواع آلودگی ها را به خود جذب می کند. با تمیز کردن مداوم سینک ظرفشویی هم از جرم گرفتن سینک جلوگیری می کنید و هم سینک همواره درخشان و براق می ماند. بهترین روش برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استیک کدام است و چطور می توان سینک استیل را مانند روز اول درخشان و براق نمود. توجه داشته باشید روش نظافت سینک باید با جنس آن متناسب باشد بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

قیمت شیر آشپزخانه در بوکان

 

روش‌های مؤثر برای برق انداختن سینک ظرفشویی استیل

 1. از مسواک استفاده کنید
 2. از لیمو استفاده کنید
 3. از جرم گیر و سفیدکننده استفاده نکنید
 4. از سرکه سفید استفاده کنید
 5. از جوش شیرین و نمک استفاده کنید
 6. از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید
 7. از پودر ماشین ظرفشویی استفاده کنید
 8. از آرد استفاده کنید
 9. از نمک دریا، بوراکس و جوش شیرین استفاده کنید

 

روش‌های مؤثر برای برق انداختن سینک ظرفشویی استیل

 

از مسواک استفاده کنید

 مسواک اندازه کوچکی دارد بنابراین به راحتی می‌توان از آن برای تمیز کردن لبه‌ها و شکاف‌های موجود در سینک استفاده کرد و به این صورت لکه‌های روی سینک را از بین برد.

 

از لیمو استفاده کنید

لیمو خاصیت اسیدی دارد و لکه‌های آهکی را به راحتی پاک می‌کند. بهتر است یک عدد لیمو را نصف کنید و آن را روی قسمت‌های مورد نظر سینک بکشید سپس دو ساعت زمان بدهید تا لیمو بر روی سینک باقی بماند. در ادامه سینک را آبکشی و آن را خشک کنید.

 

از لیمو استفاده کنید

 

از جرم گیر و سفیدکننده استفاده نکنید

از جرم گیر و سفید کننده برای براق کردن سینک استفاده نکنید چون باعث می‌شود که پس از مدتی لکه‌های تیره بر روی سینک ظاهر شود و سینک کدر و مات به نظر برسد. لکه های کدر به راحتی پاک نمی‌شوند و ممکن است تا همیشه بر روی سینک باقی بمانند.

 

از سرکه سفید استفاده کنید

 اگر بر روی سینک رسوب و لکه وجود دارد برای براق کردن بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید به این صورت که یک پارچه را با استفاده از سرکه سفید خیس و آن را بر روی سینک بکشید تا لکه‌ها از بین برود. در روشی دیگر برای براق کردن سینک ظرفشویی استیل و ضدعفونی کردن آن می توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید به این صورت که محلول را بر روی آن اسپری کنید.

 

از جوش شیرین و نمک استفاده کنید

جوش شیرین و نمک را با آب مخلوط کنید سپس سینک را با این ترکیب بشویید، مشاهده خواهید کرد که لکه‌ها از بین می‌رود. جوش شیرین یک جرم‌گیر و تمیز کننده طبیعی است و در روشی دیگر شما می توانید پس از شستن سینک، جوش شیرین را روی آن بپاشید و پس از ۱۵ دقیقه با فرچه خوب آن را بشویید و بعد سینک را آبکشی نمایید.

 

از جوش شیرین و نمک استفاده کنید

 

از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید

به خاطر املاح موجود در آب لوله کشی اغلب روی سینک استیل، لکه های آهکی تشکیل می شود. برای تمیز کردن لکه های رسوبی روی سینک ظرفشویی بهتر است از جوش شیرین و سرکه سفید استفاده کنید. در این روش نسبت این دو باید یک به دو باشد یعنی یک واحد جوش شیرین و دو واحد سرکه سفید، به این صورت که ابتدا جوش شیرین را روی سینک بپاشید سپس سرکه را اضافه کرده و صبر کنید تا حباب بزند و پس از ۱۵ دقیقه سینک را آبکشی کنید.

 

از پودر ماشین ظرفشویی استفاده کنید

در این روش مقداری پودر ماشین ظرفشویی را به مایع ظرفشویی معمولی اضافه کنید سپس یک عدد اسفنج مرطوب را به این مایع آغشته کنید. به این ترتیب می توانید لکه‌ها و کثیفی ها را از روی سینک پاک کنید. در ادامه سینک را آبکشی کنید تا جرم و آلودگی از بین برود.

 

از آرد استفاده کنید

آرد فاقد هرگونه ترکیب اسیدی است بنابراین استفاده از آن یک روش مناسب برای تمیز کردن سینک استیل می باشد. در این روش باید همه قسمت‌های سینک را خشک کنید به طوری که کوچک‌ترین لکه آب روی آن مشاهده نشود. نباید آب با آرد ترکیب شود چون خمیر به وجود آمده به استیل می چسبد و شما باید زمان زیادی را برای تمیز کردن سینک صرف کنید. در این روش ابتدا باید سینک را خشک کنید سپس بخش‌های مختلف سینک را آرد پاشی نموده و بعد از چند دقیقه باید یک دستمال خشک و تمیز سینک را بسابید. در انتها سینک را با آب داغ آبکشی کنید مشاهده خواهید کرد که لکه‌ها از میان رفته و سینک مانند روز اول براق شده است.

 

از آرد استفاده کنید

 

از نمک دریا، بوراکس و جوش شیرین استفاده کنید

از نمک دریا، بوراکس و جوش شیرین برای براق نمودن سینک استیل استفاده کنید به این صورت که می‌توانید هر کدام از این مواد را به مقدار مساوی (نصف استکان) با هم مخلوط کنید سپس چند قطره روغن را به آن اضافه نموده و این پودر را در ظرف درب دار نگهداری کنید و هر زمان که احساس کردید سینک استیل نیاز به نظافت داد می‌توانید از پودر مذکور استفاده نمایید. در این روش پودر مذکور را با اسفنج یا دستمال نرم روی سینک می کشید سپس سینک را آبکشی می کنید.

 

خرید شیرآلات بهداشتی در سقز

 

نکات کلیدی برای تمیز کردن سینک استیل

 1. یکی از مهمترین نکاتی که باید مد نظر قرار گیرد این است که بعد از هر بار استفاده از سینک آن را کامل بشویید و تمام جرم‌ها و آلودگی موجود را از بین ببرید. با این روش لکه‌های عمیق هیچ وقت بر روی سینک به وجود نمی‌آید.
 2. تمیزکننده هایی که از آنها استفاده می‌کنید نباید بیشتر از دو دقیقه بر روی سینک بماند زیرا باعث ایجاد لکه روی سطح سینک می‌شوند.
 3. بعد از هر بار استفاده از سینک بهتر است آن را خشک نمایید با این کار از ایجاد آهک بر روی سینک جلوگیری می‌کنید.
 4. اسکاچ را درون سینک قرار ندهید چون باعث رشد باکتری روی سطوح سینک می شود.
 5. تمیز کردن سینک استیل نسبت به سایر سینک ها راحت تر است ولی احتمال خط و خش افتادن بر روی سینک استیل زیاد است.
 6. از شوینده‌ها و پاک کننده‌های ملایم برای شستشوی سینک استیل استفاده کنید.
 7. برای برق انداختن سینک ظرفشویی می‌تونید از یک برس نرم استفاده کنید به این صورت که با استفاده از مقداری مایع ظرفشویی همه بخش‌های سینک را تمیز کنید و برق بیندازید.

 

نکات کلیدی برای تمیز کردن سینک استیل

 

جمع بندی

در این مطلب به روش های مؤثر تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل اشاره نمودیم. با رعایت یکسری نکات ساده هم ماندگاری سینک استیل بیشتر می شود و هم از رشد باکتری ها روی سینک جلوگیری می گردد.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

تمامی متن مقاله آموزش برق انداختن سینک ظرفشویی (استیل) را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 6.6 MB
آخرین مقالات