چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟

چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ پنج شنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

حتما برای شما پیش آمده است که یکدفعه شیر آب درمنزلتان خراب می شود و هنگامی به شیرآلات خانه خود نگاه می کنید متوجه می شوید زمان زیادی است که از انها استفاده میکنید بنابراین این مقاله را ازدست ندهید.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 201 بازدید
چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟

چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟

شیرآلات برای قسمت‌های مختلف یک ساختمان به کار می‌روند. اگرچه این محصولات با کیفیت بالایی تولید می‌شود اما پس از گذشت زمان دچار مشکلاتی می‌شوند که باید آنها را تعویض کرد. شما باید با توجه به مدت زمان ۶ الی ۱۲ ماه فیلترهای شیرآلات را برای افزایش طول عمر آنها تعویض کنید. گاهی اوقات مشکلات شیرآلات به حدی زیاد می‌شود که باید آنها را به طور کامل تعویض کرد. برای تعویض شیرآلات باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر مطالب تا انتها مطالعه کنید.

 

چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟

 

شیرآلات چیست؟

در زمان قدیم شیرها در انواع محدودی تولید می‌شدند و تفاوت زیادی با یکدیگر نداشتند. امروزه شیرآلات با تنوع بسیار بالایی تولید شده و وظیفه آنها تنظیم و ترکیب آب گرم و سرد است. از انواع شیرآلات در طرح‌ها و مدل‌های مختلف در سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و مکان‌های گوناگون استفاده می‌شود. از انواع این محصولات می‌توان به نوع ساده، کلاسیک، اهرمی، چشمی و پدالی اشاره کرد. هر کدام از این شیرها دارای ویژگی‌های مختلفی هستند و با قیمت‌های گوناگونی به فروش می‌رسند. شیرآلات از جنس فلز برنج و سرب خشک تولید می‌شوند که روکش‌های مختلفی مانند برنز، مس، استیل و برنج روی آنها قرار می‌گیرد. در صورتی که زمان تعویض فرا برسد شما باید شیرآلات خود را تعویض کنید.

 

خرید شیرآلات با بهترین قمت در فروشگاه احمدی پایپ : قیمت شیرآلات

 

چرا شیرآلات ساختمان تعویض می شوند؟

شیرآلات در برندهای مختلف ایرانی و خارجی و با کیفیت‌های گوناگون تولید می‌شوند. در صورتی که در زمان ساخت یک ساختمان از شیرآلات بسیار محکم استفاده شوند تا سال‌های زیادی نیاز به تعویض آنها نیست. گاهی اوقات شیرآلات پس از گذشت چند سال به دلیل استفاده زیاد دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می‌شوند. اگر شیرها به هر دلیلی خراب باشند و یا نشتی آب از آنها صورت گیرد باید آنها را تعویض کرد. در برخی از مواقع مشکل شیرآلات با استفاده از یک مغزی برطرف می‌شود اما گاهی اوقات پوسیدگی شیرآلات به حدی زیاد است که باید آنها را تعویض کرد.

برخی افراد پس از گذشت زمان با تغییر ظاهر شیرآلات دست به تعویض آنها می‌زنند و این کار برای زیبایی شیرآلات انجام می‌شود. در صورتی که از شیرآلات قدیمی استفاده می‌کنید هم می‌توانید آنها را تعویض کرده و شیرآلات جدید برای خودتان استفاده کنید. تعویض شیرآلات به شما کمک می‌کند تا بتوانید از یک محصول جدید و زیبا استفاده کنید. اگر شیرآلات نشتی داشته باشند باعث اسراف بسیار زیاد آب می‌شود. حتماً این نکته را مورد توجه خودتان قرار دهید که نصب شیرآلات باید توسط افراد متخصصی انجام شود که شیرآلات دچار آسیب و مشکل نشود. اگر هرگونه مشکلی در شیرآلات منزل یا ساختمان اداری شما وجود دارد بهتر است آنها را تعویض کنید.

 

چرا شیرآلات ساختمان تعویض می شوند؟

 

چگونه شیرآلات ساختمان را تعویض کنیم؟

اگر قصد تعویض شیرآلات ساختمان را داشته باشید باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. این فرد ابتدا محل نصب شیرآلات جدید را به دقت تمیز می‌کند و شیرآلات قدیمی را باز خواهد کرد. او به لنگی‌های شیر نوار تفلون می‌زند و آنها را در محل خروجی لوله‌های آب نصب می‌کند. استفاده از نوار تفلون برای جلوگیری از نشتی آب در شیرآلات انجام می‌شود. برای نصب شیرآلات در این مرحله باید از پولکی‌ها روی لنگی استفاده کرده و واشرهای مخصوص آب بندی را متناسب با سایز شیر در داخل مهره‌ها قرار دهد. در این مرحله باید مهره‌ها را ببندد تا شیر محکم شود. اگر این مراحل به درستی انجام شوند شیرآلات ساختمان دچار مشکل نخواهند شد.

 

نکاتی که باید برای تعویض شیرآلات در نظر گرفت

زمانی که شیرهای قدمی پوسیده و خراب می‌شوند کیفیت خروجی آب آنها نیز کاهش پیدا می‌کند. برای تعویض شیرآلات باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. ابتدا باید وسایل و تجهیزات کامل فراهم شود تا فرد متخصص بتواند شیرآلات را به خوبی تعویض کند. اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید تجهیزات کامل را فراهم کنید تا این کار برای شما دشوار نباشد. برای تعویض شیرآلات نیاز به نوار تفلون، پیچ گوشتی دوسو و چهارسو و پیچ رولپلاک وجود دارد. شیرآلاتی که دچار زنگ زدگی و رسوبات زیاد هستند ممکن است در اثر باز کردن دچار شکستگی شوند.

 برای تعویض این شیرها باید دقت زیادی داشته باشید تا مشکلی در محل نصب شیر به وجود نیاورید. برای تعویض باید سیستم لوله کشی را بررسی کنید تا در صورت رسوب گرفتن آن را پاکیزه کنید. یکی دیگر از نکات تعویض شیرآلات، استفاده از شیرآلات اهرمی به جای شیرآلات ساده است. بهتر است برای نصب شیرآلات از شلنگ و شیر پیسوار استفاده شود. شیرهای پیسوار دارای فیلترهایی هستند که از آسیب رسیدن به شیر جلوگیری کرده و آلودگی‌های مسیر آب را تصفیه می‌کنند. این کار باعث می‌شود شیر کمتر رسوب بگیرد.

 

نکاتی که باید برای تعویض شیرآلات در نظر گرفت

 

آیا در صورت کاهش فشار آب هم باید شیرآلات را تعویض کرد؟

شیرآلات دارای توری‌هایی هستند که آب را با فشار زیاد خارج می‌کنند. در برخی از این محصولات توری‌ها به شکلی نصب شده‌اند که تأثیر بسیار زیادی برای خروج آب دارند. در منازلی که فشار آب کم است می‌توان با تعویض شیرآلات و استفاده از شیرآلاتی که دارای توری هستند این مشکل را برطرف کرد. دوش‌های حمام با تنوع بالایی تولید می‌شوند. برخی از آنها دارای چندین تور در مسیر آب هستند که باعث می‌شود فشار آب تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. اگر دوش حمام شما فشار کمی دارد می‌توانید از یک دوش جدید استفاده کنید تا فشار آب به راحتی برای شما افزایش پیدا کند.

 

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم اگر شیرآلات منزل و یا یک اداره دچار آسیب شود باید آنها را تعویض کرد. با گذشت زمان شیرآلات دچار پوسیدگی می‌شوند و ظاهر بسیار نامناسبی پیدا خواهند کرد. نشتی شیرآلات نیز باعث هدر رفت مقدار بسیار زیادی آب می‌شود. برای تعویض شیرآلات باید از یک فرد متخصص کمک گرفت تا به خوبی این کار را انجام دهد. اگر می‌خواهید خدمات بیشتری در این زمینه دریافت کنید می‌توانید از مجموعه ما کمک بگیرید. شما از طریق همین سایت می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

  1. چرا شیر دچار پوسیدگی می‌شود؟ با گذشت زمان به دلیل از بین رفتن روکش شیر و واکنش آن با آب، شیرها دچار آسیب و پوسیدگی می‌شوند.
  2. هرچند وقت یکبار باید شیرآلات را تعویض کرد؟ زمان مشخصی برای تعویض شیرآلات وجود ندارد و هر زمان که شما حس کردید شیرآلات شما به مشکل مواجه شده‌اند باید آنها را تعویض کنید.

 

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟

تمامی متن مقاله چه زمان باید شیرآلات را تعویض کنیم؟ را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 5.93 MB دانلود پی دی اف - 747.74 KB
آخرین مقالات