نقش شیرآلات در مصرف آب

نقش شیرآلات در مصرف آب

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ سه شنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

شیرآلات نقش مهمی در مصرف آب دارد و با استفاده از آنها می‌توان در مصرف آب صرفه‌جویی کردبنابراین در صورتی که شیرآلات را به درستی خریداری کنید می‌توانید باعث کاهش مصرف آب شوید.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 141 بازدید
نقش شیرآلات در مصرف آب

نقش شیرآلات در مصرف آب

در دنیای امروز به دلیل گرمای بیش از حدی که در کره زمین وجود دارد صرفه‌جویی در مصرف آب اهمیت زیادی پیدا کرده است. امروزه از تجهیزات مختلفی برای کاهش مصرف آب استفاده می‌شود که یکی از آنها شیرآلات است. شیرآلات امروزی به صورتی تولید می‌شوند که نقش مهمی در مصرف آب دارد. تا با استفاده از آنها می‌توان در مصرف این مهم صرفه‌جویی کرد. در صورتی که شیرآلات را به درستی خریداری کنید می‌توانید باعث کاهش مصرف آب شوید. ما در این مطلب نقش شیرآلات در مصرف آب را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه شوید.

 

نقش شیرآلات در مصرف آب

 

شیرآلات کم مصرف

یکی از مهمترین نقش‌های شیرآلات برای صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش آی خروجی از آن‌هاست. این محصولات به شکلی تولید می‌شوند که باعث کاهش مصرف می‌شوند. در شیرآلات کم مصرف مشکل فشار آب وجود داشت که در تولیدات جدید این مشکل حل شده است. یک آب فشار سر راه آب خروجی شیر قرار دارد که باعث تنظیم آب خروجی و افزایش فشار آن می‌شود. این آب فشان میزان زیادی هوا را با آب خروجی ترکیب می‌کند که هم باعث کاهش مصرف آب می‌شود و هم مشکلی در فشار آب وجود نخواهد داشت.

در ساختمان‌هایی که فشار آب بسیار کمی وجود دارد نباید از این نوع شیرها استفاده شود. در شیرآلات کم مصرف، مهمترین قسمت سرشیر آن است که باعث کاهش مصرف آب می‌شود. پرلاتور باعث مخلوط شدن هوا با آب شده و نه تنها مصرف آب کاهش پیدا می‌کند بلکه فشار آب هم به خوبی حفظ می‌شود. در این شیرها آب با فشاری یکسان از شیر خارج می‌شود. در این شیرآلات استفاده از کارتریج‌های مناسب هم باعث کاهش مصرف آب می‌شود. کارتریج در قطرهای مختلفی تولید می‌شود و اگر به درستی برای شیر انتخاب شود باعث کاهش مصرف آب خواهد شد.

 

شیرآلات کم مصرف

 

شیرآلات اهرمی چه نقشی در صرفه‌جویی آب دارند؟

یکی از انواع شیرآلاتی که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد شیرآلات اهرمی نام دارند. این شیرها جایگزین شیرآلات دو محوره شده‌اند. مزیت این شیرآلات قابلیت تنظیم دمای سریع آن‌ها است. در شیرآلات دومحوره پس از هر بار استفاده نیاز به تنظیم دما وجود دارد. پس از استفاده از این شیرها مجدداً تنظیم دمای به هم می‌ریزد. این موضوع باعث می‌شود که آب زیادی برای تنظیم دما هدر برود. در تولید شیرآلات اهرمی مزیت زیادی وجود دارد. این شیرها فقط یکبار نیاز به تنظیم دما دارند و با باز و بسته کردن تنظیمات قبلی تغییری پیدا نمی‌کنند. با استفاده از شیرآلات اهرمی می‌توان مصرف مقادیر زیاد آب را کاهش داد.

 

خرید شیرآلات ظرفشویی

 

شیرآلات اهرمی چه نقشی در صرفه‌جویی آب دارند؟

 

شیرآلات هوشمند چه نقشی در مصرف بهینه آب دارند؟

استفاده از شیرآلات هوشمند یکی دیگر از روش‌های کاربردی در صرفه جویی آب است. در این شیرآلات سنسور قطع و وصل جریان آب وجود دارد. زمانی که دستان شما در مقابل سنسورها باشد، جریان آب آغاز می‌شود و زمانی که دستان شما به عقب کشیده شوند سریع جریان آب قطع می‌شود. جریان آب فقط زمانی از شیر خارج می‌شود که نیاز باشد و پس از آن قطع خواهد شد. این موضوع باعث صرفه‌جویی در مصرف آب خواهد شد. در بیشتر مکان‌های زیارتی، هتل‌ها، رستوران‌ها و فضاهای عمومی از این شیرها برای کاهش مصرف آب استفاده می‌کنند. احتمال بروز خطا در آن‌ها وجود ندارد و تکنولوژی بسیار مناسبی برای کاهش مصرف آب دارند. اگرچه قیمت آن‌ها در مقایسه با مدل‌های معمولی و غیر هوشمند بیشتر است اما از نظر کلی بسیار به‌صرفه هستند.

 

نقش سردوش در صرفه جویی در آب

افراد زیادی هستند که به دوش گرفتن طولانی علاقه دارند. دوش آب گرم خستگی را از تن خارج می‌کند و باعث طراوت و نشاط می‌شود. حالا این سوال پیش می‌آید که برای کاهش مصرف آب در حمام چه کنیم؟ آیا دوش گرفتن با هر نوع دوشی به صرفه است؟ در پاسخ به این سؤالات باید گفت صرفه‌جویی در مصرف آب در هنگام استحمام امری ضروری است. اگر قرار باشد زمان زیادی زیر دوش باشید و آب زیادی به هدر برود در سال‌های آتی با مشکل کمبود آب مواجه خواهیم شد. ما باید از سردوش‌های کم مصرف استفاده کنیم. سردوش‌ها کنترل کننده جریان خروجی هستند. حالت‌های مختلف پاشش آب توسط سردوش باعث می‌شود هر کس متناسب با نیاز خود خروجی آب را تنظیم کند. رسیدن سریع به درجه حرارت مدنظر و حفظ دما در سردوش‌ها باعث صرفه جویی در آب می‌شود. اینکه شما نیازی به تنظیم مرتب دما نداشته باشید باعث کاهش مصرف آب می‌شود.

برخی سردوش‌ها قابلیت تنظیم حجم آب خروجی را دارند. بهتر است از این نمونه استفاده کنید تا با کنترل و تنظیم سردوش، جریان خروجی آب را تغییر دهند. از اجزای اصلی که منجر به صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شوند می‌توان به دیافراگم در شیر‌های تعادل فشار و کارتریج‌های ترموستاتیک در شیرهای ترموستاتیک اشاره کرد.

 

قیمت دوش حمام

 

نقش سردوش در صرفه جویی در آب

 

کیفیت اتصالات در شیرآلات

اگرچه شیرآلات نقش مهمی در مصرف آب دارند اما کیفیت اتصالات آنها بسیار مهم است. اگر اتصالات شیرآلات استاندارد باشند باعث جلوگیری از هدر رفت آب می‌شوند. در صورتی که نصب شیرآلات نیز به درستی انجام شود باعث کاهش مصرف آب خواهد شد. برای کاهش مصرف آب توسط شیرآلات ابتدا باید یک شیر با کیفیت را انتخاب کنید و نصب آن را به دست یک فرد متخصص بسپارید. اگرچه اتصالات و شیرآلات با تنوع بالایی در بازار به فروش می‌رسند اما باید به کیفیت محصول و برند آن دقت کنید. همه محصولات استاندارد لازم را برای نصب ندارند و باعث نشتی و افزایش مصرف آب می‌شوند.

 

سخن پایانی

ما در این مطلب نقش شیرآلات در مصرف آب را به طور کامل برای شما توضیح دادیم. اگر شیرآلات به صورت استاندارد تولید شوند باعث کاهش مصرف آب خواهند شد. این محصولات با تنوع بالای خود در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و جایگزین خوبی برای شیرهای قدیمی هستند. برای دریافت خدمات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید. ما بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم کرد. برای کاهش مصرف آب، نصب شیرآلات خودتان را به ما بسپارید.

 

سخن پایانی

 

سوالات متداول

  1. کدام نوع شیر بیشترین صرفه‌جویی را در آب دارد؟ استفاده از شیرهای هوشمند برای کاهش آب توصیه می‌شود.
  2. آیا اتصالات شیرها اهمیتی در مصرف آب دارند؟ از آنجایی که اتصالات برای جلوگیری از نشتی آب استفاده می‌شوند نقش مهمی در مصرف آب خواهند داشت.

 

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف نقش شیرآلات در مصرف آب

تمامی متن مقاله نقش شیرآلات در مصرف آب را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 5.97 MB دانلود پی دی اف - 804.02 KB
آخرین مقالات