کاربرد شیرآلات اتوماتیک

کاربرد شیرآلات اتوماتیک

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ پنج شنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

تکنولوژی‌های جدید برای تولید شیرآلات منجر به نسل جدید شیرها یعنی شیرآلات اتوماتیک شده است. این شیرآلات که نقش مهمی در کاهش مصرف آب دارند و برای اطلاع بیشتر از کاربرد شیرهای اتوماتیک با ما همراه شوید.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 138 بازدید
کاربرد شیرآلات اتوماتیک

کاربرد شیرآلات اتوماتیک

تکنولوژی‌های جدید برای تولید شیرآلات منجر به نسل جدید شیرها یعنی شیرآلات اتوماتیک شده است. این شیرآلات که نقش مهمی در کاهش مصرف آب دارند با کاربردهای متنوع خود مورد توجه قرار گرفته‌اند. شیرهای هوشمند، اتوماتیک یا چشمی اسامی هستند که برای استفاده از این شیرها به کار می‌روند. اگر بخواهید از یک شیر مدرن و زیبا استفاده کنید این شیرها گزینه مناسبی هستند. برای اطلاع از کاربرد شیرهای اتوماتیک با ما همراه شوید.

قیمت شیرآلات بهداشتی: خرید شیرآلات بهداشتی

منظور از شیرآلات آب هوشمند چیست؟

در شیرآلات هوشمند با توجه به ارسال و دریافت سیگنال مادون قرمز آب خارج می‌شود. برای استفاده از این نوع شیرآلات، باید دست انسان زیر سنسورهای مادون قرمز قرار گیرد. در این صورت آب به جریان می‌افتد. پس از جاری شدن آب، یک زمان‌بندی مشخص در شیر وجود دارد که بدون هیچگونه تماس، جریان آب قطع خواهد شد. این شیرآلات کمک بزرگی به صرفه‌جویی  آب می‌کنند. اگر دستی یا جسمی در مقابل سنسور به طور دائم قرار بگیرد سنسورها در مدت زمان مشخص، اتوماتیک وار جریان آب را قطع خواهند کرد. در برخی از انواع شیرآلات هوشمند از ابزاری به نام پلاتور استفاده شده است. پلاتور داخل شیرآلات چشمی باعث ترکیب هوا به داخل آب می‌شود و آب با جریان بیشتری خارج می‌شود. این مورد هم باعث صرفه‌جویی بیشتر آب خواهد شد.

 

منظور از شیرآلات آب هوشمند چیست؟

 

شیرآلات چشمی چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از ویژگی‌های شیرآلات چشمی قابلیت برنامه ریزی سنسورهای آن‌ها است. در برخی از شیرآلات هوشمند، نمایشگر هشدار اتمام باتری نیز وجود دارد. با استفاده از باتری و برق به صورت همزمان می‌توان از این شیرها استفاده کرد. استفاده از این شیرآلات در هنگام قطع برق نیز توصیه می‌شود.

 

کاربرد شیرآلات چشمی در روشویی، حمام و سرویس بهداشتی

یکی از کاربردهای مهم شیرآلات چشمی استفاده از آنها در روشویی، حمام و سرویس بهداشتی است. اگر دقت کرده باشید در بسیاری از مکان‌های عمومی مانند هتل، رستوران و مکان‌های زیارتی از این شیرآلات استفاده می‌شود. یکی از مزیت‌های شیرآلات هوشمند در این مکان‌ها صرفه‌جویی در مصرف آب است. زمانی که شما بخواهید دست‌های خود را بشویید می‌توانید بدون لمس کردن شیر به راحتی جریان آب را قطع کرده و از آلودگی شیر نیز جلوگیری می‌شود. در حمام هم این نوع شیرها کنترل بهتری برای جلوگیری از مصرف بی رویه آب دارند و آب را با فشار زیادی خارج می‌کنند.

 

کاربرد شیرآلات چشمی در آشپزخانه

استفاده از شیرآلات هوشمند در آشپزخانه بسیار رایج است. این یک کاربرد مهم است که بتوان در هنگام استفاده از شیر برای شستن ظروف در آب صرفه جویی کرد. برای آشپزخانه استفاده از این شیرها توصیه می‌شود زیرا بدون تماس دست می‌توان آب را از شیر خارج کرد و به کار سرعت داد.

 

کاربرد شیرآلات چشمی در آشپزخانه

 

شیرآلات هوشمند در سرویس بهداشتی عمومی

از آنچه که افراد بسیار زیادی به سرویس بهداشتی عمومی مراجعه می‌کنند برای کاهش مصرف آب از شیر آلات هوشمند استفاده می‌شود. عدم لمس دست با شیرآلات و جریان آب باعث می‌شود که از آلودگی‌های زیاد و مریضی نیز جلوگیری کرد. در سرویس‌های بهداشتی عمومی استفاده از این شیرآلات به منظور زیبایی نیز استفاده می‌شوند.

 

چرا شیرآلات هوشمند آب خریداری کنیم؟

از آنجایی که شیرآلات هوشمند باعث زیبایی فضا می‌شوند و یک فضای سالم را به شما هدیه می‌دهند به شما توصیه می‌کنیم این نوع شیر را برای خودتان انتخاب کنید. با دست‌های آلوده نمی‌توانید شیر را لمس کنید و این شیرها به کمک شما می‌آیند. از آنجایی که در این شیرها ویژگی‌های مانند تشخیص نشت وجود دارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید آنها را در زمان مشخص تعمیر و یا تعویض کنید. شیرآلات هوشمند برای محیط زیست بسیار مفید هستند و به حفظ آب کمک می‌کنند.

 

چرا شیرآلات هوشمند آب خریداری کنیم؟

 

انواع شیرآلات آب هوشمند

شیرآلات آب هوشمند در بازار به سه دسته تقسیم می‌شوند. از این دسته‌ها می توان به هندزفری، دیجیتال و ترکیبی اشاره کرد. اولین نمونه این شیرها، برای سیستم های خانگی هستند که حسگرهای  کوچکی دارند که با تشخیص حرکت در سینک، جریان آب باز می‌شود. دسته دوم  شیرآلات دیجیتالی هستند دمای دقیق آب را تنظیم و از طریق نمایشگرهای دیجیتال نشان می‌دهند. شیرآلات ترکیبی گران‌ ترین مدل هستند و با ترکیب سهولت استفاده در مدل‌‌های دیگر در مصرف آب صرفه‌ جویی می‌کنند.

 

انتقال و کنترل آب با شیرآلات چشمی

 از شیرآلات آب هوشمند فقط برای باز و بسته کردن خودکار آب استفاده نمی‌شود بلکه قابلیت کنترل آب در این شیرها وجود دارد. در این شیرها میزان مشخصی آب خارج می‌شود. در برخی از شیرهای هوشمند هم می‌توان زمان خروج آب و قطع شدن آن را تعیین کرد. این به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با توجه به نیاز و شرایطی که دارید تنظیمات شیرآلات چشمی را انجام داده و از آنها استفاده کنید.

 

مزایای برجسته شیرآلات چشمی

شیر آلات چشمی با توجه به کاربردهای گسترده خود دارای مزایای زیادی نیز هستند. با استفاده از این شیرها می‌توان خروج آب را بهتر کنترل و از مصرف آن صرفه‌جویی کرد. در شیرآلات هوشمند سیستم فیلتر آب وجود دارد که اهمیت بسیار زیادی برای همه افراد خواهد داشت. از مزایای دیگر این شیرها می‌توان به طول عمر بالای آن‌ها نیز اشاره کرد. از آنجایی که این نوع شیرآلات با کیفیت بالایی تولید می‌شوند به راحتی می‌توانید تا چندین سال بدون هیچگونه آسیبی از آنها استفاده کنید.

 

مزایای برجسته شیرآلات چشمی

 

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم یکی از انواع شیرآلات که امروزه به عنوان پیشرفته‌ترین نوع شیرآلات به فروش می‌رسد شیرهای هوشمند یا چشمی هستند. این شیرها که با نام شیرهای اتوماتیک نیز شناخته می‌شوند کاربردهای بسیار زیادی در مکان‌های مختلف مانند سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و غیره دارند. در مکان‌های عمومی برای صرفه‌جویی در مصرف آب از این شیرها استفاده می‌شود. اگرچه قیمت این شیرها نسبت به مدل‌های دیگر بالاست اما مزیت‌های بسیار زیادی دارند. اگر نیاز به دریافت خدمات بیشتر در این زمینه دارید می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کرده و با مجموعه ما ارتباط بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا همکاران ما مشاوره لازم را در اختیار شما قرار دهند.

 

سوالات متداول

  1. شیرهای هوشمند چه ویژگی‌هایی دارند؟ در برخی از این شیرها می‌توان میزان خروج آب و زمان آن را کنترل و تعیین کرد.
  2. چرا در مکان‌های عمومی از این شیرها استفاده می‌شود؟ برای جلوگیری از انتقال آلودگی و صرفه‌جویی در مصرف آب انتخاب این شیرآلات توصیه می‌شود.

 

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.