قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۱۱/۹ دوشنبه
|
زمان مطالعه : 8 دقیقه

یکی از مهمترین فاکتورهای خرید، قیمت محصول است که شیرآلات هم از این قائده مستثنی نیست بنابراین اگر درشرف خرید شیرآلات هستید و قیمت برایتان مهم است با ما در این مطلب همراه باشید.

  • 8 دقیقه
  • 0 نظر
  • 157 بازدید
قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟

امروز شیرآلات با تنوع بسیار بالایی تولید می‌شود و هر کدام از مجموعه‌های مختلف قیمت‌های گوناگونی برای محصولات خود تعیین کرده‌اند. زمانی که شما می‌خواهید یکی از انواع شیرآلات را خریداری کنید باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید. یکی از مهمترین فاکتورهای خرید، قیمت محصول است. عوامل مختلفی در قیمت نهایی فروش شیرآلات تأثیر می‌گذارند که شما می‌توانید با توجه به بودجه خود یکی از انواع شیرآلات را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره عوامل مؤثر در قیمت فروش شیرآلات مختلف با ما همراه باشید.

 

جنس بدنه شیرآلات

یکی از مهمترین عواملی که در قیمت فروش شیرآلات تأثیر می‌گذارد جنس بدنه شیرآلات است. بدنه خارجی همه اجزای داخلی را در بر می‌گیرد و کیفیت جنس آن برای طول عمر شیرآلات اهمیت زیادی دارد. بیشتر موادی که برای تولید شیرآلات استفاده می‌شود برای ساخت بدنه آن است بنابراین تأثیر زیادی در قیمت نهایی محصول می‌گذارد. هرچه بدنه خارجی با استفاده از جنس مرغوب تولید شود قیمت بیشتری پیدا خواهد کرد. اکثر شیرهایی که امروزه در بازار به فروش می‌رسند از جنس آلیاژ برنج تولید می‌شوند. برخی از شیرها نیز از جنس استیل ضد زنگ و مس تولید می‌شوند که با یکدیگر تفاوت زیادی در قیمت دارند.

 

قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟

 

طراحی شیرآلات

اگر در هنگام خرید شیرآلات دقت کرده باشید طراحی شیرآلات با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارند. امروزه تولید شیرآلات به عنوان یک اثر هنری نیز به شمار می‌رود زیرا برخی از آنها طرح‌های بسیار خاص و زیبایی دارند. هرچه طرح یک شیر پیچیده‌تر و زیباتر باشد باید قیمت بیشتری برای خرید آن بپردازید. علاوه بر مقوله زیبایی طرح‌های مختلف شیرآلات از نظر عملکرد نیز با یکدیگر متفاوت هستند. انواع شیرها مانند شیرهای معمولی، اهرمی، هوشمند یا چشمی با تنوع زیادی در طرح‌های خود تولید می‌شوند و قابلیت‌های مختلفی نیز دارند. اگر طراحی یک شیر به صورتی باشد که به عنوان دو منظور استفاده شود باید هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت شود.

 

آبکاری شیرآلات

جدا از جنس بدنه اصلی شیرآلات، آبکاری آن نیز تأثیر زیادی در قیمت شیر می‌گذارد. برای جلوگیری از تأثیر رطوبت و هوا بر متریال سازنده بدنه شیر باید از یک آبکاری مناسب استفاده شود. آبکاری از زنگ زدگی و خوردگی شیر جلوگیری کرده و تأثیر زیادی در افزایش طول عمر آن خواهد داشت. برای آبکاری از جنس‌های مختلفی مانند نیکل، کروم، برنج، مس و برنز استفاده می‌شود. رایج‌ترین آبکاری برای بدنه شیرآلات آبکاری نیکل کروم است که در تولید اکثر شیرها از آن استفاده می‌شود. هرچه آبکاری با جنس مرغوب‌تری انجام شود باید برای خرید آن قیمت بیشتری بپردازید. میزان ضخامت آبکاری نیز یکی از عوامل مؤثر در هزینه خرید شما محسوب می‌شود. هرچه این ضخامت بیشتر باشد تأثیر زیادی در نگهداری شیر خواهد داشت بنابراین باید هزینه بیشتری نیز برای خرید آن صرف کرد.

 

کیفیت متریال به کار رفته در شیرآلات

اینکه برای تولید شیرآلات از چه نوع متریالی استفاده شود تأثیر زیادی در قیمت آن می‌گذارد. کیفیت قطعات داخلی تأثیر زیادی در طول عمر یک شیر دارد بنابراین هرچه کیفیت متریال آن بیشتر باشد باید قیمت بیشتری برای شیر در نظر گرفته شود. در شیرآلات معمولی کیفیت جنس مغزی با شیرآلات اهرمی تفاوت بسیار زیادی دارد. این تفاوت‌ها در کنار یکدیگر باعث تعیین قیمت و تفاوت بسیار زیاد در قیمت شیرهای مختلف خواهد شد. کیفیت حسگرها، دکمه‌ها و یا هر نوع قطعه‌ای که در شیرآلات استفاده می‌شود از عوامل مؤثر در قیمت نهایی این محصول هستند.

 

روش نصب شیرآلات

یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت شیرآلات روش نصب آن است. امروزه در برخی از منازل به دلیل متراژ پایینی که دارند فضای کافی برای نصب شیرآلات وجود ندارد و از شیرهای توکار استفاده می‌شود. شیرهای توکار و روکار تفاوت زیادی در قیمت خود دارند و برای خرید آن باید با توجه به نیاز خود اقدام کنید.

 

برند تولید کننده شیرآلات

از عوامل مؤثر دیگر در قیمت نهایی محصولات شیرآلات می‌توان به برند تولید کننده آنها نیز اشاره کرد. هرچه بخواهید از یک برند معتبرتر خرید خود را انجام دهید باید هزینه بیشتری صرف کنید. برندهای ایرانی و خارجی نیز تأثیر زیادی در قیمت این محصول می‌گذارند. از آنجایی که برای فروش برندهای خارجی هزینه‌های زیادی در زمینه ورود این محصولات به کشور صرف شده است باید قیمت بیشتری برای آنها بپردازید. برندهای داخلی نیز با توجه به کیفیت محصولات خود قیمت‌های مختلفی برای شیرآلات تعیین می‌کنند.

 

قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟

 

گارانتی شیرآلات

از عوامل مؤثر دیگر در قیمت نهایی شیرآلات می‌توان به گارانتی و خدمات پس از فروشی که نمایندگی و تولید کننده در اختیار مشتریان قرار می‌دهد اشاره کرد. اگر یک شیر بدون ضمانت خریداری شود قیمت ارزانی خواهد داشت. اگر شما یک محصول را با گارانتی مطمئن و خدمات پس از فروش مناسب بخرید می‌توانید از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند شوید. اگرچه قیمت بیشتری برای خرید این محصول می‌پردازید اما در صورت آسیب رسیدن به شیر می‌توانید به راحتی از قطعات یدکی که نمایندگی در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. با خرید شیرآلات بدون گارانتی ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی پس از استفاده از شیرآلات برای شما به وجود آید.

 

فروشگاه مورد نظر برای خرید

یکی دیگر از فاکتورهای مؤثر در هزینه نهایی فروش شیرآلات فروشگاهی است که شما برای خرید خود انتخاب می‌کنید. اینکه یک فروشگاه محصولات خود را به چه صورتی به فروش برساند تأثیر زیادی در قیمت آنها می‌گذارد. این روزها خرید غیر حضوری به مشتریان توصیه می‌شود زیرا در وقت و هزینه آنها صرفه‌جویی خواهد شد. هرچه فروشگاه اعتبار بیشتری داشته باشد محصولات خود را به صورت مستقیم به فروش رسانده و هزینه آنها کاهش پیدا خواهد کرد.

 

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم عوامل زیادی در قیمت فروش شیرآلات تأثیر میگذارند. قیمت فروش شیرآلات علاوه بر کیفیت محصول به فروشگاه و مکانی که شما می‌خواهید از آن خرید کنید نیز بستگی دارد. شما باید دقت بسیار زیادی برای خرید این محصولات داشته باشید تا بتوانید در هزینه خود صرفه‌جویی کنید. برای دریافت خدمات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق سایت مجموعه ما اقدام کرده و بهترین خدمات را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر کافی است با ما تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

  1. آیا جنس همه شیرآلات یکی است؟ اگرچه بسیاری از شیرهایی که در بازار وجود دارند با یک ماده ساخته می‌شود اما از فلزات دیگری نیز در تولید شیرآلات استفاده می‌شود که تأثیر زیادی در قیمت آنها می‌گذارد.
  2. آیا گارانتی هم در قیمت تأثیر دارد؟ بله گارانتی یکی از عوامل مهم برای تعیین قیمت است.
درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد

تمامی متن مقاله قیمت شیرآلات به چه عواملی بستگی دارد؟ را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 7.32 MB دانلود پی دی اف - 619.37 KB
آخرین مقالات