راهنمای خرید فلاش تانک

راهنمای خرید فلاش تانک

نوشته شده در: ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ شنبه
|
زمان مطالعه : 7 دقیقه

فلاش تانک ها مدت زمانیست که عضوی جدا نشدنی برای سرویس بهداشتی به شمار می آیند درصورتیکه قصد خرید فلاش تانک دارید این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین فلاش تانک را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

 • 7 دقیقه
 • 0 نظر
 • 222 بازدید
راهنمای خرید فلاش تانک

فلاش تانک ها مدت زمانیست که عضوی جدا نشدنی برای سرویس بهداشتی به شمار می آیند و در اکثر سرویس های بهداشتی، انواع مختلفی از فلاش تانک ها قابل مشاهده کردن می باشد. در واقع این دستگاه پرکاربرد، جهت نظافت هر چه بهتر و بهداشت بیشتر در چنین محیط هایی نصب می شود. هر چند که فلاش تانک ها ساختار عجیب و پیچیده ای ندارند، اما باز هم خرید آن ها نیازمند به دانستن نکات مهمی می باشد که در راهنمای خرید محصول باید مورد توجه قرار بگیرند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا توضیح مختصری درباره فلاش تانک را بیان کنیم و سپس موارد لازم در راهنمای خرید را مورد بررسی قرار بدهیم.

 

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک وسیله ‌ای از جنس فلز و پلاستیک است که آب را در خود ذخیره می‌ کند و جهت انتقال آب با فشار خیلی زیاد، برای نظافت و بهداشت بیشتر در کنار توالت فرنگی و توالت ایرانی نصب می‌ شود. عملکرد اصلی فلاش تانک این‌ گونه است که ابتدا مخزن آن‌ ها از آب پر می ‌شود و سپس با کشیدن طناب متصل به آن و یا فشردن دکمه‌ تخلیه‌ آب مخزن، آب با فشار بسیار زیادی خارج می‌ شود. طراحی فلاش تانک ها به گونه ای است که به ‌خوبی کمبود فشار آب در ساختمان را جبران می ‌کنند و با هدایت یک بار حجم زیادی از آب، عملیات تخلیه را به بهترین شکل انجام می ‌دهد.

 

فلاش تانک چیست

 

راهنمای خرید فلاش تانک به ترتیب زیر می باشد.

 1. در نظر گرفتن نوع فلاش تانک
 2. توجه کردن به حجم مخزن
 3. صرفه جویی در مصرف آب
 4. دقت کردن به کیفیت محصول
 5. در نظر گرفتن ابعاد فلش تانک
 6. زیبایی ظاهری در طرح و رنگ
 7. جلوگیری کردن از رشد و انتقال آلودگی ها
 8. خرید از برندهای برتر فلاش تانک
 9. خدمات پس از فروش فلاش تانک

 

در نظر گرفتن نوع فلاش تانک

در واقع فلاش تانک ‌ها با تفاوت در محل نصب، کاربرد، شکل و حجم آن ‌ها، در مدل‌ های مختلفی ساخته و عرضه می ‌شوند و هرکسی باید مطابق با نیاز سرویس بهداشتی خود، یکی از انواع آن را انتخاب کند. انواع مختلف مدل های فلاش تانک به شرح زیر می باشد.

 

در نظر گرفتن نوع فلاش تانک

 

فلاش تانک توکار

این مدل از فلاش تانک همان گونه که از نامش پیداست، درون دیوار جای گذاری می شود و فضایی از سرویس بهداشتی را به خود اشغال نمی کند. دکمه های فلاش تانک توکار بر روی دیوار نصب می شود و مخزن آن نیز به نسبت فلاش تانک روکار بزرگ تر است. این مدل از لحاظ زیبایی، کاربرد و بهداشت حرف ندارد، اما در عوض دسترسی به آن برای تعمیر و نگهداری کردن سخت است.

 

فلاش تانک روکار

یکی از قدیمی ترین نوع فلاش تانک ها، مدل روکار آن می باشد که آب ذخیره شده در مخزن با کشیدن طناب یا اهرم، به شدت تخلیه می ‌شود. فلاش تانک روکار، در سرویس بهداشتی فضای زیادی را به خود می گیرد و هنگام تخلیه آب سر و صدای زیادی را بروز می دهد. یکی از ویژگی های خوبی که این مدل از فلاش تانک دارد، این است که تمام اجزا این فلاش تانک‌ ها کاملا در دسترس قرار دارند و در صورت بروز مشکل، تعمیر و نگهداری آن‌ ها بسیار راحت است. دقت کنید که در بعضی از مدل های این نوع فلاش تانک، به جای اهرم دکمه تعبیه شده است و این دکمه کار اهرم را انجام می ‌دهد و با فشار دادن آن مخزن آب تخلیه می ‌گردد.

 

فلاش تانک روکار

 

فلاش تانک اتوماتیک

اگر بحث بهداشتی تر بودن این محصول را در نظر بگیریم، باید بگوییم که فلاش تانک اتوماتیک گزینه بهتری برای انتخاب می باشد. در این مدل بدون نیاز به تماس دستتان، بلافاصله بعد از باز شدن درب سرویس بهداشتی، عمل تخلیه آب انجام می‌ گیرد. در اصل فلاش تانک اتوماتیک، بیشتر در سرویس فرنگی کاربرد دارد.

 

فلاش تانک دو زمانه

در طراحی این مدل از محصول، مخزن فلاش ‌تانک به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم شده و خروجی هرکدام از این دو قسمت هم قابلیت تنظیم جدا را دارد. در واقع کارکرد اصلی این نوع از فلاش تانک ها به گونه ای است که در هر بار استفاده می ‌توان به میزان نیاز، از یکی از مخزن ‌ها استفاده کرد و این روش می‌ تواند در مصرف آب صرفه جویی به عمل آورد.

 

فلاش تانک آنتی باکتریال

فلاش تانک آنتی باکتریال یا همان ضد باکتری، یکی از بهترین نوع فلش تانک ها به شمار می آید. لازم است بدانید که فلاش تانک آنتی باکتریال، از نظر مکانیزم عملکرد تفاوتی با انواع دیگر آن ندارد، تفاوت و برتری آن نسبت به بقیه انواع فلاش تانک در استفاده از مواد ضد باکتری بوده که محیط رشد باکتری و آلودگی ‌ها را از بین می‌ برد. همچنین استفاده از این مدل، باعث افزایش سطح بهداشت در سرویس بهداشتی شما می ‌شود.

 

توجه کردن به حجم مخزن

از دیگر موارد مهم در راهنمای خرید فلاش تانک، سنجیدن حجم فلاش تانک می باشد. شما باید با توجه به نیاز خود و فشار آب در ساختمانتان ظرفیت آب مناسب را خریداری کنید. در مجموع فلاش تانک ها از این نظر دارای تنوع زیادی بوده و در انواع کوچک و بزرگ با ظرفیت های 4، 6، 8 لیتر و ... ارائه می شوند.

 

توجه کردن به حجم مخزن

 

صرفه جویی در مصرف آب

با وجود بحران کم آبی در کشور، شما باید فلاش تانکی را خریداری کنید که در مصرف آب صرفه جویی به عمل آورد. در این خصوص و در میان انواع فلاش تانک ها، فلاش تانک دو زمانه، می تواند بهترین انتخاب برای این کار است.

 

دقت کردن به کیفیت محصول

اگر می خواهید از فلش تانک خود مدت طولانی استفاده کنید، باید حتماً در حین انتخاب دوام و کیفیت بدنه و لوله های فلاش تانک را مورد بررسی قرار بدهید.

 

دقت کردن به کیفیت محصول

 

در نظر گرفتن ابعاد فلش تانک

سنجیدن ابعاد و اندازه دقیق فلاش تانک قبل از خرید این محصول بسیار مهم است و شما باید حتماً ابعاد فلاش تانک را با فضای موجود در سرویس بهداشتی چک کنید.

 

زیبایی ظاهری در طرح و رنگ

طراحی زیبا و ایده آل برای فلاش تانک نیز مهم است، چرا که هر یک از افراد در این فضا نیز لحظاتی را سپری خواهند کرد. پس بهتر است که برای فراهم ساختن محیطی زیبا، اهمیت زیبایی و حفظ هارمونی در فضای سرویس بهداشتی را جدی بگیرید. در کل انتخاب مدل های توکار می تواند، فضای سرویس بهداشتی را لوکس و مدرن نشان دهد و جلوه بهتری را به ارمغان آورند.

 

جلوگیری کردن از رشد و انتقال آلودگی ها

همگی می دانید که این محیط، محلی کاملاً مناسب برای انتقال و رشد آلودگی ها می باشد و حتما باید بهداشت آن از هر جهتی رعایت شود. برای کاهش میزان آلودگی و افزایش بهداشت محیط سرویس بهداشتی، بهتر است فلاش تانک آنتی‌ باکتریال را انتخاب کنید.

 

جلوگیری کردن از رشد و انتقال آلودگی ها

 

خرید از برندهای برتر فلاش تانک

از میان تنوع و مدل های مختلف فلاش تانک، می خواهیم بعضی از برندهای برتر این محصول را بیان کنیم.

فلاش تانک محک: محصولات این مجموعه دارای تنوع زیادی از نظر مدل بوده و انواع فلاش تانک های دوکاره یا دو زمانه، توکار و روکار را می توان از این برند تهیه کرد.

فلاش تانک قهرمان: این برند از ویژگی های منحصر به فردی همچون: قیمت مناسب، خدمات پس از فروش، گارانتی، کیفیت بالا و ... بهره می برد.

فلاش تانک ایران: این مجموعه دارای تنوع بسیاری از فلاش تانک ها می باشد و انواع مدل های روکار و توکار را در بر می گیرد. کیفیت بالا، طراحی زیبا، گارانتی 10 ساله و قیمت مناسب از ویژگی های اصلی فلاش تانک ایران می باشد.

فلاش تانک دوریکا: از این برند می توان به عنوان بهترین تولیدکنندگان ایرانی فلاش تانک یاد کرد.

فلاش تانک فرپود، سنی پلاستیک، ایمن آب و ... نیز از جمله برندهای معتبر و شناخته شده فلاش تانک ها می باشند و شما می توانید با خیالی راحت و آسوده از هر کدام از این برندها که خواستید، خرید خود را نهایی کنید.

 

خدمات پس از فروش فلاش تانک

در واقع خدمات پس از فروش علاوه بر تضمین خرید موفق شما، می تواند تا حد زیادی کیفیت و دوام کالا را نیز تضمین کند. پس تا جایی که می توانید، کالای خود را از جایی بخرید که خدمات پس از فروش، بتواند در صورت نیاز پاسخگوی رفع مشکلات باشد.

 

استفاده کردن از فلاش تانک چه مزیت هایی دارد؟

 • فلاش تانک ها تا حد زیادی می توانند، سطح عفونت و آلودگی ها را کاهش دهند.
 • نصب فلاش تانک، باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.
 • عملکرد خودکار فلاش تانک، بدون نیاز به مداخله دست از دیگر مزیت های این دستگاه می باشد.
 • با نصب برخی از مدل های فلاش تانک، فضای اضافی در سرویس بهداشتی اشغال نمی شود.

 

استفاده کردن از فلاش تانک چه مزیت هایی دارد

 

جمع بندی کلی از مقاله

در مطالب فوق علاوه بر راهنمای خرید فلاش تانک به موارد دیگری نیز اشاره شد که امید داریم مورد قبول شما عزیزان واقع شود. اگر تا به حال خرید فلاش تانک را بی اهمیت جلوه داده اید، بهتر است از این به بعد بدانید که این محصول کارایی هنگام خریدش نیازمند چه فاکتورهایی می باشد و سعی کنید این موارد را به دیگران نیز معرفی کنید. همانطور که در مقاله راهنمای فلاش تانک ذکر شد، خرید این کالا نیاز به رعایت فاکتورهایی همچون: زیبایی ظاهری، مدل، اندازه و ابعاد، کیفیت، خدمات پس از فروش، برند ارائه دهنده و ... دارد. در آخر خریدی موفق و مناسب را برای سرویس بهداشتی شما خواهانیم. از همراهی کردن مقاله بی نهایت متشکریم.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف راهنمای خرید فلاش تانک

تمامی متن مقاله راهنمای خرید فلاش تانک را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 8.42 MB دانلود پی دی اف - 909.52 KB
آخرین مقالات