دلایل چکه کردن فلاش تانک+ روش های جلوگیری از آن

دلایل چکه کردن فلاش تانک+ روش های جلوگیری از آن

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۸/۶ شنبه
|
زمان مطالعه : 5 دقیقه

برخی از مواقع فلاش تانک دچار نشتی می‌شود و این نشتی می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که در ادامه مطلب به طور اختصاصی به دلایل چکه کردن فلاش تانک و روش های جلوگیری از آن می پردازیم.

  • 5 دقیقه
  • 0 نظر
  • 1026 بازدید
دلایل چکه کردن فلاش تانک+ روش های جلوگیری از آن

یکی از تجهیزات بهداشتی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، فلاش تانک است. از فلاش تانک در هنگام نصب توالت فرنگی استفاده می‌شود در حالی که به لحاظ بهداشتی بودن این وسیله، از آن برای دستشویی‌های معمولی هم استفاده می‌شود. عملکرد فلاش تانک حساس است و احتمال خراب شدن آن وجود دارد بنابراین بهتر است در فواصل زمانی کوتاه نسبت به سرویس کردن آن اقدام نمایید. برخی از مواقع فلاش تانک دچار نشتی می‌شود و این نشتی می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

 

دلیل چکه کردن فلاش تانک

چکه کردن فلاش تانک به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد بنابراین پیشنهاد می کنیم که قطعات فلاش تانک را به صورت دوره‌ای بررسی کنید و در صورت لزوم قطعات را تعمیر یا تمیز نمایید. همچنین نشتی آب می‌تواند باعث افزایش مصرف آب و کاهش کارایی فلاش تانک شود.

 

خراب شدن لوله های آب شهری

خراب شدن لوله‌های آب شهری که آب را به فلاش تانک می‌رسانند می‌تواند منجر به چکه کردن و نشتی در فلاش تانک شود. بهتر است لوله‌های آب را بررسی و در صورت لزوم آنها را تعویض یا تعمیر نمایید.

 

خراب شدن درپوش فلاش تانک

چنانچه درپوش فلاش تانک خراب شود سبب نشتی یا چکه کردن آب می شود. با بررسی درپوش فلاش تانک می توانید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. همچنین در صورت خراب شدن درپوش می توانید آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

 

نصب نادرست فلاش تانک

نصب کردن نادرست فلاش تانک و اتصال نادرست لوله‌های آب نیز می‌تواند باعث چکه کردن فلاش تانک شود.

 

خرابی شیر اصلی توالت

در برخی از مواقع مشکل از شیر اصلی توالت است که باید تعمیر شود در غیراینصورت همین موضوع باعث چکه کردن فلاش تانک خواهد بود.

 

خراب شدن واشرها

در برخی از مواقع واشرهای داخلی شیر فلاش تانک و درپوش فلاش تانک دچار ساییدگی شده اند که با تعویض واشرها می توانید از چکه کردن فلاش تانک جلوگیری کنید.

 

خرابی مکانیزم فلاش تانک

گاهی مکانیزم فلاش تانک دچار مشکل می شود و این موضوع اغلب بخاطر نامناسب بودن قطعات فلاش تانک همچون سوپاپ و ولو اتفاق می افتد. وقتی قطعات و لوله‌هایی که برای اتصال فلاش تانک به دستگاه توالت متصل هستند، فرسوده یا خراب شوند سبب چکه کردن فلاش تانک می شوند. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است قطعات فلاش تانک را به صورت دوره ای بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض یا تعمیر نمایید.

 

کیفیت آب

نوع آبی که برای پر کردن مخزن فلاش تانک استفاده می‌شود در چکه کردن فلاش تانک مؤثر است به این صورت که وجود املاح و ذرات بزرگ در آب می‌تواند مانع جریان آب درون تانک و سپس چکه کردن فلاش تانک شود.

 

تعمیر و تنظیم پمپ آب فلاش تانک

اگر فلاش تانک توالت دارای پمپ آب است ممکن است پمپ نیاز به تعمیر یا تنظیم پیدا کند، همچنین وقتی فشار آب نامناسب است می توانید با تنظیم پمپ، فشار آب را به حالت مناسب برگردانید اما اگر پمپ دچار نقص باشد باید باید آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

 

تنظیم نادرست شناور

تنظیم نادرست شناور درون تانک می‌تواند باعث چکه کردن فلاش تانک شود بنابراین در تنظیم شناور دقت نمایید تا جریان آب درون تانک به صورت مناسب و به طور مداوم ادامه پیدا کند. همانطور که مشاهده نمودید چکه کردن فلاش تانک می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد اما اگر نتوانستید علت چکه کردن فلاش تانک را پیدا کنید بهتر است از یک کارشناس تاسیسات بهداشتی کمک بگیرید.

 

خراب شدن شیر فلاش تانک

خراب شدن شیر فلاش تانک می‌تواند یکی از دلایل نشتی و چکه کردن باشد که در صورت بروز چنین مشکلی باید تعویض گردد.

 

بررسی دیافراگم

عدم عملکرد صحیح دیافراگم در فلاش تانک می‌تواند باعث نشتی شود. به صورت دوره ای عملکرد صحیح دیافراگم را بررسی کنید و برای این کار باید ابتدا فلاش تانک را باز کرده و سپس اقدام به بررسی دیافراگم نمایید. اگر دیافراگم دچار سایش شده بود حتماً باید آن را تعویض کنید.

 

رفع چکه کردن فلاش تانک

بررسی نشتی آب: نشتی آب می‌تواند از شیر آب یا شیر فلاش تانک توالت باشد. توجه داشته باشید شیر آب باید به طور کامل بسته باشد و اگر مشکل برطرف نشود ممکن است نیاز به تعویض شیر آب باشد.

تعویض فیلتر: برای جلوگیری از چکه کردن فلاش تانک می توانید شیر فلاش را آب بندی کنید. البته استفاده از کیت تعمیر می تواند راه گشای این مشکل باشد چرا که شامل فیلتر جدید، صندلی تخلیه و یک حلقه درزگیر می باشد. همچنین با استفاده از کیت تعمیر می توانید یک نشیمنگاه جدید ایجاد کنید و بدون برداشتن مخزن توالت نیز می توانید یک فیلتر جدید نصب کنید.

 

جمع بندی

نشتی آب مخزن فلاش تانک یکی از رایج ترین مشکلات مخزن توالت محسوب می شود. با نشت کردن آب، سطح آب داخل مخزن پایین می آید در نتیجه دریچه پر کننده توالت به طور مداوم برای پر کردن مخزن باید کار کند. چکه کردن فلاش تانک اغلب به دلایل مختلفی همچون شل شدن پیچ مخزن، فرسوده شدن واشر مخزن، ترک خوردگی شیر فلاش و ... اتفاق می افتد. توجه داشته باشید نحوه نگهداری از فلاش تانک و کیفیت آبی که برای فلاش تانک مورد استفاده قرار می گیرد، در عملکرد صحیح فلاش تانک بسیار مؤثر می باشد.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.
امتیازات دریافتی این مقاله :
Vector 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

تمامی متن مقاله دلایل چکه کردن فلاش تانک+ روش های جلوگیری از آن را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد.

دانلود فایل صوتی - 6.33 MB
آخرین مقالات