قبل از خرید سیستم گرمایشی به این نکات دقت کنید

قبل از خرید سیستم گرمایشی به این نکات دقت کنید

نوشته شده در: ۱۴۰۲/۹/۲۲ چهارشنبه
|
زمان مطالعه : 6 دقیقه

دراین مطلب برای کمک به شما عزیزان در جهت داشتن خریدی بهتر به مهم ترین مولفه و شاخصه های خرید سیستم گرمایشی منازل اشاره خواهیم کردپس تا انتها همراه ما باشید.

  • 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 133 بازدید
قبل از خرید سیستم گرمایشی به این نکات دقت کنید

سیستم‌های گرمایشی متناسب با شرایط آب و هوایی و نیاز ساختمان خریداری می‌شوند. این سیستم‌ها گرمای مورد نیاز در فصل زمستان را فراهم می‌کنند و وجود آنها در هر ساختمانی الزامی است. اینکه چه نوع سیستم گرمایشی برای خانه شما مناسب است و استفاده از آن چگونه روی صورتحساب انرژی تأثیر می‌گذارد، بسیار مهم است.

توجه داشته باشید سیستم‌های گرمایشی مختلف هزینه‌های مختلف دارند به این صورت که برخی از سیستم‌ها مقرون به صرفه‌تر هستند ولی هر سیستمی دارای مزایا و معایب خاص خود است. شما می‌توانید با توجه به بودجه و نیاز خود و نوع موقعیت سیستم گرمایشی را انتخاب نمایید. با این مطلب همراه باشید در ادامه در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

قیمت پکیج ارزان : خرید پکیج ارزان در احمدی پایپ

 

قبل از خرید سیستم گرمایشی به این نکات دقت کنید

  1. مساحت و چیدمان خانه
  2. هزینه نصب و نگهداری
  3. سوخت مصرفی سیستم گرمایشی
  4. تعیین بودجه
  5. گارانتی و کیفیت محصول
  6. درباره وسایل گرمایشی پرس و جو کنید

 

قبل از خرید سیستم گرمایشی به این نکات دقت کنید

 

مساحت و چیدمان خانه

امروزه برای خرید سیستم‌های گرمایشی تقاضا افزایش پیدا کرده همچنین تنوع موجود در میان سیستم‌های گرمایشی شناخت آنها را ضروری ساخته است. رایج ترین سیستم‌های گرمایشی شامل کوره مرکزی، پکیج و گرم کننده‌های برقی هستند؛ بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب و خرید هر کدام از این سیستم‌های گرمایشی شما باید به مساحت خانه و نیازهای انرژی توجه داشته باشید. همچنین باید کارایی سیستم گرمایشی را بسنجید.

 همین موضوع کمک می‌کند تا شما بتوانید یک سیستم گرمایشی مناسب با بهترین بازدهی را انتخاب نمایید.

 

بیشتر بخوانید: گام به گام با مراحل راه اندازی شوفاژ در زمستان

 

هزینه نصب و نگهداری

هنگام خرید سیستم گرمایشی بهتر است به هزینه نصب و حتی هزینه های نگهداری و تعمیرات توجه داشته باشید.

 

سوخت مصرفی سیستم گرمایشی

سوخت مصرفی سیم گرمایشی را مد نظر قرار دهید. سیستم‌های گرمایشی گازی بازدهی بهتری دارند هرچند که هزینه مصرف سوخت آنها بالاتر است. همچنین نفت می‌تواند باعث کثیف شدن یا حتی بوی بد محیط شود. سیستم‌های الکتریکی راحت و در عین حال کم مصرف هستند اما خرید آنها هزینه بیشتری را در بر می‌گیرد.

 

سوخت مصرفی سیستم گرمایشی

 

تعیین بودجه

در مصرف انرژی باید بودجه خود را در نظر بگیرید. شما باید یک سیستم گرمایشی را انتخاب کنید که بر اساس نیازها و سبک زندگی شما باشد و در عین حال یک وسیله مقرون به صرفه محسوب شود.

 

گارانتی و کیفیت محصول

محصول باید دارای گارانتی باشد و هنگام خرید بررسی کیفیت محصول را در نظر بگیرید. به طور مثال بررسی تنظیمات ترموستات و کنترل‌های خودکار سیستم گرمایشی جزو اولویت های خرید محصول به شمار می رود. چون این ویژگی‌ها باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

 

گارانتی و کیفیت محصول

 

درباره وسایل گرمایشی پرس و جو کنید

درباره وسایل گرمایشی مختلف تحقیق کنید تا بتوانید بهترین آن را برای محیط و سبک زندگی خود انتخاب کنید. امروزه سیستم‌های گرمایشی مختلفی در دسترس هستند و شما می تونید متناسب با موقعیت از پکیج‌های حرارتی، سیستم‌های زمین گرمایی، گرمایش از کف، شومینه و بخاری گازی استفاده کنید. به جستجوی آنلاین اکتفا نکنید و در کنار اطلاعات سایت های مختلف بهتر است از متخصصین و افرادی که سابقه استفاده از سیستم گرمایشی را داشته اند، مشورت بگیرید.

 

انواع سیستم گرمایشی

بخاری‌های گازی جزو سیستم‌های گرمایشی متداول و محبوب محسوب می شوند به طوری که منبع ثابتی از گرما در طول ماه‌های زمستان هستند. در این میان تقاضا برای استفاده از سیستم‌های زمین گرمایی در حال افزایش است این سیستم از دمای طبیعی زمین برای گرم کردن آب استفاده می‌کند. سیستم‌های زمین گرمایی نسبت به بخاری‌های برقی کارآمدتر هستند در عین حال هزینه نصب و راه‌اندازی آنها بسیار بیشتر است. برای گرم کردن محیط خانه می توانید از کف‌های تابشی استفاده کنید. در این نوع سیستم از تابش الکترومغناطیسی برای گرم کردن کف اتاق استفاده می شود بدون آنکه نیازی به استفاده از برق یا سایر سوخت‌ها باشد. این وسیله مزایای بیشتری نسبت به بخاری‌های برقی دارد. عملکرد آن آسان است و کارکرد طولانی مدت آن بدون نیاز به تعویض مکرر باعث محبوبیت این سیستم گرمایشی شده است.

 

انواع سیستم گرمایشی

 

مزایا و معایب سیستم های گرمایشی

هر نوع سیستم گرمایشی مزایا و معایب خاص خود را دارد. سیستم‌های گرمایشی دارای تهویه مطبوع، دیگ بخار، کف تابشی و پمپ‌های حرارتی جزو محبوب ترین ها در کنار این مدل ها شما می‌توانید از سیستم‌های گرمایشی خورشیدی هم استفاده کنید. امروزه سیستم گرمایشی تهویه مطبوع جز پرطرفدارترین سیستم‌های گرمایشی در دنیا به حساب می آید زیرا مقرون به صرفه هستند. نصب آنها آسان است. یکی از معایب این سیستم این است که نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی کارایی کمتری دارد و از نظر نگهداری و تعمیر می‌تواند پرهزینه باشد.

یکی از گزینه‌های محبوب برای گرمایش خانه سیستم‌های دیگ بخار است. این سیستم‌ها به راحتی نصب می‌شوند بسیار مقرون به صرفه هستند در عین حال گران قیمت می‌باشند. همچنین سیستم‌های دیگ بخار نمی‌توانند در شرایط مختلف کارایی چندانی داشته باشند. در این میان سیستم‌های گرمایش از کف تابشی نسبت به سایر اشکال گرمایش خانگی کارآمدتر و سازگار با محیط زیست هستند. در عین حال برای نصب این نوع سیستم به فضای کف نیاز دارید. همچنین با گذشت زمان سیستم گرمایش از کف تابشی نیاز به تعمیر قطعات و جایگزین کردن قطعات پیدا می کند بنابراین می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.

 

 

جمع بندی

 قبل از خرید و انتخاب سیستم گرمایشی باید به موقعیت مکانی، شرایط آب و هوایی و ویژگی های ساختمان توجه کنید تا بتوانید متناسب با این موارد یک سیستم گرمایشی مناسب خریداری کنید. بهتر است هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم گرمایشی مقرون به صرفه باشد. کیفیت قطعات سیستم های گرمایشی باعث طول عمر محصول و صرفه جویی در هزینه های نگهداری و تعمیر می شود. همچنین هنگام خرید، سایز سیستم گرمایشی و مساحت خانه را در نظر بگیرید.

درج نظر
مدیران سایت در اسرع وقت پاسخگوی تمامی درخواست های شما خواهند بود.